Miężalski mistrz

  • 13.09.2017, 06:31
  • Mariusz Markowski
Miężalski mistrz
Tegoroczne Mistrzostwa Piły w tenisie ziemnym miały dość mocna obsadę. Tryumfator Open – Hubert Miężalski z Rogoźna to znany w kraju, a szczególnie w Wielkopolsce tenisista.

W wieku 12 lat sięgnął po MP w tej kategorii wiekowej. Potem jednak miał dość długą przerwę, ale wrócił na kort.

W ubiegłym roku zadebiutował na kortach Parku Tenisowego Olimpia, gdzie stawił duży opór późniejszemu zwycięzcy Pawłowi Przybylskiemu.
Po pilskim turnieju mówił: Był to mój pierwszy turniej w Pile. Organizacja jak i cała atmosfera była bardzo miła i przyjazna Pan Piotr zadbał o przygotowanie kortów, a jego małżonka o zaplecze gastronomiczne. Turniej tenisowo stał na wysokim i wyrównany poziomie. Bardzo miło będę wspominał weekend w Pile i wszystkim polecał korty u Pana Piotra.
W Pile Miężalski dotarł do finału, gdzie zmierzył się z ubiegłorocznym tryumfatorem Sławomirem Wrzeszczem ze Złotowa. Niestety rywal Miężalskiego w drugim secie doznał kontuzji i skreczował.
Na trzecim miejscu ex aequo sklasyfikowani zostali Michał Najderek i Mariusz Mijalski – obaj z Chodzieży.
W grupie 40-55 lat tryumfował Marek Starczewski, który zdetronizował ,,kolekcjonera” tenisowych rakiet, najlepszego tenisistę wśród kominiarzy i najlepszego kominiarza wśród tenisistów – Artura Witwickiego.
Tutaj trzecie miejsce dla Piotra Szettela i Arkadiusza Kryczki.
W grupie powyżej 55 lat tryumf Andrzeja Bednarza, drugie miejsce dla Wojtka Franczaka.
Całość sprawnie przygotowana i przeprowadzona przez Piotra i Wandę Nowaków. Organizatorzy mogli liczyc na wsparcie UM – nagrody wręczała wiceprezydent Beata Dudzińska oraz sponsorów firmę Jenox z Chodzieży czy tradycyjnie już Huberta Paprockiego z Piekarni Bochenek.
Mariusz Markowski
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe