Strażacy z Wyszyn pojechali z pomocą

Strażacy z Wyszyn pojechali z pomocą
Strażacy z OSP Wyszyny (gmina Budzyń) zakończyli zbiórkę darów dla poszkodowanych w sierpniowej wichurze. Mieszkańcy przekazali meblościanki, łóżka, tapczany, fotele, pufy, chemię gospodarczą, konserwy środki czystości, odzież, benzynę, oleje i łańcuchy.

Piotr Ślęzak, OSP Wyszyny:- W sobotę 9 sierpnia o godzinie 7.00 podjechał pod remizę OSP w Wyszyna samochód ciężarowy firmy Komfort i rozpoczął się załadunek towaru. Dwie godziny później wyruszyliśmy do Czerska. Kolumna składała się z samochodów OSP Nowe Brzeźno, samochodu ciężarowego i prywatnego samochodu jednego z druhów OSP Wyszyny. Do Czerska dojechaliśmy o godzinie 12.30. Już na trasie było widać ogrom zniszczeń, których dokonał silny wiatr.

Kiedy dojechaliśmy do Czerska, na miejscu przywitała nas druhowie z miejscowej jednostki OSP Czersk. Dary dostarczyliśmy do punktu zbiorczego prowadzonego przez gminę. Tam odebrał je od nas szef sztabu kryzysowego Bogdan Daniecki. Z Czerska pojechaliśmy do Rytla, gdzie miejscowi strażacy pokazali nam swoją remizę i oprowadzili po okolicy. Ogromne spustoszenie, zniszczenia budynków – do fundamentów, wszystkie lasy dookoła kompletnie zrównane z ziemią- widok byl przerażający. Do Wyszyn wróciliśmy o godzinie 19.30, przygnębieni rozmiarem tej tragedii.

Z naszej strony chcieliśmy podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy pomóc poszkodowanym. Dodatkowo dziękujemy firmom: Łubex i Mad Dom za przekazanie materiałów budowlanych i szczególnie Janowi Kubackiemu za udostępnienie samochodu ciężarowego z kierowcą. Również dziękujemy mieszkańcom Ryczywołu, którzy przyłączyli się do naszej zbiórki. Dzięki Ewka!

(pś)

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe