Wolf Security u policjantów

  • 14.09.2017, 09:24
  • eki
Wolf Security u policjantów
Warsztaty z medycyny taktycznej pod patronatem Starosty Pilskiego

W Pile odbyło się szkolenie Tactical Combat Clasuality Care dla funkcjonariuszy Policji. Prowadził je certyfikowany instruktor, który ma uprawnienia  uzyskane w Stanach Zjednoczonych. 

- Szkolenie zostało wykonane przez firmę Wolf Security i obejmowało zajęcia z zakresu protokołu MARCHE, wkłuć dożylnych, odbarczenia odmy, autopomocy i postępowania podczas i po wymianie ognia. Tego typu szkolenia są trudne i bardzo wymagające - mówi Tomasz Zegan, właściciel firmy Wolf Security. - Chcieliśmy pokazać policjantom troszkę naszego świata i przed wszystkim nauczyć ratowania życia w trudnej sytuacji. 

- Ćwiczenia, symulacje powodują pewien automatyzm w postępowaniu. Nie wszyscy otrzymali certyfikat, ale tutaj chodzi o wiedzę. Każdy kto uczestniczył w szkoleniu, będzie umiał sobie poradzić z masywnym krwotokiem lub odbarczeniem odmy. To powoduje że nasze społeczeństwo jest bezpieczniejsze, a funkcjonariusze pewniejsi siebie – dodaje T. Zegan.

Projekt „Ratownictwo Taktyczne – wspólna pasja, wspólne bezpieczeństwo” był zorganizowany i wykonany dzięki pomocy i dotacji fundacji PZU.

 

eki

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe