Na pokładzie Gordaliny o bezpieczeństwie

  • 4.08.2018, 08:39
  • bek
Na pokładzie Gordaliny o bezpieczeństwie
Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Pile przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Pile oraz Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile zorganizowały akcję profilaktyczną pn. "Porozmawiajmy o wodzie - na wodzie".

Podczas rejsu czarterowego tramwajem wodnym "Gordaliną" funkcjonariusze promowali przewodnie hasło imprezy: "Dobry wypoczynek, to bezpieczny wypoczynek!".

- Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Jednak jezioro, rzeka, morze to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także wiele zagrożeń. To przede wszystkim w trakcie takiego wypoczynku liczy się nasza uwaga i przezorność – mówi podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy KPP w Pile.

Na pokładzie tramwaju wodnego „Gordalina” o bezpieczeństwie, zachowaniu zdrowego rozsądku i ostrożności rozmawiały z dziećmi i ich opiekunami policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Akcja pn. „Porozmawiajmy o wodzie na wodzie” została zorganizowana w ramach ogólnopolskich działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą:.

- Uczestnicy czarterowego rejsu Gordaliną dowiedzieli się m. in. co powinny ze sobą zabrać wybierając się nad wodę, gdzie wolno się kąpać, jak bezpiecznie się opalać, kiedy należy wyjść z wody, jak pomóc sobie samemu w sytuacji kryzysowej, na przykład, kiedy zachłyśniemy się wodą i o wielu innych ważnych, elementarnych zasadach bezpieczeństwa nad wodą – dodaje rzeczniczka

Podczas rejsu dzieci oraz ich opiekunowie otrzymali upominki z hasłami przewodnimi „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze życzyli wszystkim słonecznych i przede wszystkim bardzo bezpiecznych wakacji.

- Dziękujemy za wsparcie akcji Starostwu Powiatowemu w Pile oraz Miejskiemu Zakładowi Komunikacji w Pile.

 

 

 

bek

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jola z Piły
Jola z Piły 4.08.2018, 16:18
Super pomysł, szkoda że nie było żadnego info wcześniej

Pozostałe