SOLARIS Stanisław Lem

start 30.09.2018 godz. 19:00

Lokalizacja: Piła, Teatr Miejski, pl Staszica 1

 

 

Próba kontaktu człowieka z Obcym

Najbardziej znana powieść Stanisława Lema. To klasyczne dzieło gatunku science fiction wyreżyserowała na naszej scenie Elżbieta Depta, absolwentka Wydziału Reżyserii Dramatu w krakowskiej PWST, Tym razem będzie to spektakl anektuacy nie tylko przestrzeń sceny, ale też całego teatru, wzbogacony o multimedia i absolutnie “kosmiczną” muzykę realizowaną na żywo przez Macieja Szymborskiego. Lem w Solaris nie tylko opowiada nam frapującą, wyłamującą się ze wszelkich schematów historię prób kontaktu człowieka z Obcym, ale przede wszystkim zadaje pytania o kondycję istoty ludzkiej, otwiera przestrzeń do rozważań i przemyśleń chociażby w kwestii poznawania wszechświata i naszego w nim miejsca. Jednocześnie opowiada jedną z najpiękniejszych historii miłosnych w polskiej literaturze. Jednak to nie tylko zagadkowa fabuła składa się na sukces książki, ale zawarte w niej przemyślenia na temat istoty i granic człowieczeństwa i możliwości poznania niepoznawalnego - mówi Elżbieta Depta - reżyserka spektaklu. Choć bohaterowie Lema są ludźmi przyszłości, to jednak przeżywają podobne nam osobiste dramaty, nękają ich te same wątpliwości, które są doświadczeniem człowieka XX i XXI wieku. Naukowcy zamieszkujący stację badawczą dążą do zgłębienia fenomenu Planety Solaris, stając przed dylematami moralnymi i problemami etycznymi, z jakimi mierzy się również dzisiejsza nauka - dodaje.

adaptacja i reżyseria Elżbieta Depta, scenografia i kostiumy Agata Andrusyszyn-Chwastek, kompozycja i reżyseria dźwięku Maciej Szymborski, multimedia Vctrl Studio ,fotografie Dawid Stube

 

występują: Aster Haile (gościnnie),Matylda Paszczenko, Maciej Hązła, Wojciech Kalinowski ,Dominik Rybiałek, Mariusz Zaniewski (gościnnie)

zapraszamy na spotkanie z kosmicznym światem i fantastyczną fabułą.

Teatr Miejski pl. Staszica 1

30.09.2018 r. godz. 19:00 bilet.20zł

Informacje w godz. od 8:00 do 15:00, tel. 67 210 5007, e-mail: [email protected] , Rezerwacja i zakup biletów kasa: tel. 602 252 675, e-mail: [email protected]

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.