Dzielnice

start 24.08.2022 17:00

Ujski Dom Kultury

koniec 24.08.2022 18:00

Lokalizacja: Ujście, GALERIA NA STARYM RYNKU

 Ujski Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej pt. "Dzielnice".

Na wystawę składają się prace artystów z Pilskiej Grupy Pasjonatów Fotografii Kadr: Katarzyny Olter, Justyny Wojakiewicz, Aleksandry Sawińskiej, Janusza Lenarta, Dariusza Madzińskiego, Dariusza Trojanowskiego, Romana Olesia, Czesława Roweckiego, Magdaleny Pawełczak, Marii Bednarowskiej, Marcina Pielachy oraz Barbary Podleckiej

W projekcie "Dzielnica" artyści przedstawiają swoją wizję Piły, prezentują osobiste spojrzenie na miasto, w którym się urodzili, w którym wyrośli, w którym żyją, tworzą, które ich po prostu ukształtowało. Na fotografiach możemy znaleźć zarówno miejsca powszechnie znane, jak i te znane tylko nielicznym, często nieodkryte przez przyjezdnych, a stanowiące o swoistym charakterze konkretnej pilskiej dzielnicy.

Wystawa ma jeszcze drugie oblicze, to bardziej metafizyczne. W recenzjach wystawy czytamy o swoistym manifeście uczuć każdego z fotografów uczestniczących w projekcie: Odnajdziemy tu obrazy piękne, ciekawe i wzruszające, ale nie brakuje też takich, które mogą zaskoczyć swoją bezkompromisowością, bo "Dzielnice" to szczere opowieści o czymś bardzo ważnym, o naszym mieście, o Pile i o jej dzielnicach...."

Wernisaż odbędzie się w środę, 24 sierpnia w Galerii na Starym Rynku w Ujściu. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.