Oto jak z doradcy zostać specjalistą

  • 08.10.2017, 13:17
  • Anna Czapla-Furtacz
Oto jak z doradcy zostać specjalistą
To idealny przykład na to, że zanim się w kogoś uderzy, najpierw powinno się uderzyć we własne piersi.

Niedawno radni powiatowi PO Maria Augustyn, Marian Martenka i Kazimierz Sulima zorganizowali przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Pile konferencję prasową pod hasłem "Misiewicze w Powiecie Pilskim".

"Radni Rady Powiatu Pilskiego PO wyrażają swoją dezaprobatę i oburzenie na praktyki Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego dotyczące zwalniania i pozbywania się dyrektorów jednostek organizacyjnych i wydziałów Starostwa Powiatowego w Pile oraz innych niewygodnych pracowników. W okresie ostatnich trzech lat wymieniono większość dyrektorów w jednostkach organizacyjnych powiatu i w samym starostwie, by na ich miejsce zatrudnić swoich" – tak zaczynało się przedstawione wówczas oświadczenie.

Szczególnie aktywny w krytyce polityki kadrowej władz powiatu był Marian Martenka, którego zapalczywość w tropieniu "Misiewiczów" nagle… obróciła się przeciwko niemu. Oto przypomniano radnemu, że kiedy sam był członkiem zarządu powiatu, w starostwie i podległych mu jednostkach zatrudniono aż czterech bliskich członków jego rodziny: żonę, brata, bratanicę i przyszłą synową. I choć maska obłudy publicznie spadła z twarzy radnego, to przecież w konferencji radnych PO nie chodziło o to co było, ale o to co jest.

Szkoda, że korzystając z obecności kamer i mikrofonów Marian Martenka nie zająknął się ani słowem o tym, że dwa dni wcześniej minął termin składania dokumentów na stanowisko urzędnicze: specjalista ds. rodziny w wydziale spraw obywatelskich i społecznych Urzędu Miasta Piły, gdzie aplikował. Nazajutrz zostało już oficjalnie ogłoszone, że do naboru zgłosił się tylko jeden kandydat spełniający niezbędne wymagania – właśnie Marian Edmund Martenka z Kaczor.

W wyborze Mariana Edmunda nie byłoby nic specjalnie dwuznacznego gdyby nie fakt, iż był on dotąd doradcą prezydenta Piły ds. rodziny. Tymczasem 15 września br. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o pracownikach samorządowych, która w terminie 14 dni od daty wejścia w życie ustawy likwidowała stanowiska doradców i asystentów w samorządach. Czyli także stołek zajmowany przez Martenkę.

Na szczęście Marian Edmund na bezrobocie nie pójdzie, bo "przypadkowo" w tym samym czasie jego partyjny kolega zapragnął w urzędzie specjalisty ds. rodziny. A Marian rzutem na taśmę, bezkonkurencyjnie (czyt. bez konkurencji) to stanowisko wygrał.

I szczęśliwie wszystko zostało w dawnym PO-rządku.

Mariusz Szalbierz

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe