NIE dla zmian!

  • 01.03.2017, 00:22 (aktualizacja 01.03.2017, 00:32)
  • Admin admin
NIE  dla zmian!
Radni Rady Gminy Złotów podjęli uchwałę w sprawie sprzeciwu wobec zapowiadanych zmian prawa samorządowego w Polsce. Apel został skierowany do parlamentarzystów, a także prezydenta RP.

W przyjętej niemalże jednogłośnie uchwale czytamy: Rada wyraża zdecydowany sprzeciw wobec zapowiadanych zmian prawa samorządowego w Polsce. Rada stwierdza, że pojawiające się w przestrzeni publicznej kategoryczne zapowiedzi radykalnych zmian w samorządowym prawie wyborczym w zakresie rewizji zakresu okręgów wyborczych, ograniczenia możliwości udziału w procesie wyborczym komitetów obywatelskich, podniesienia progów wyborczych, ograniczenia kadencyjności wykonawczych jednostek samorządu terytorialnego, a także ograniczenia obywatelom ich konstytucyjnych praw - godzą w prawa obywateli RP. Wszelkie zmiany prawa samorządowego powinny być uprzednio poddane szerokim konsultacjom społecznym. Rada apeluje o respektowanie postanowień Konstytucji RP oraz wiążącego Polskę prawa międzynarodowego, w tym Europejskiej Karty Samorządu Lokalnego.

Uchwała została przyjęta niemalże jednogłośnie. Radny Jan Gajewski stwierdził, że nie może głosować, ponieważ uchwała trafiła pod obrady tuż przed ich rozpoczęciem. Wójt Piotr Lach podziękował radnym, iż nie wdali się w polityczną wymianę zdań.

- Dziękuję panu radnemu Gajewskiemu, że nie podjął politycznej dyskusji. Szanuję pana i cenię sobie współpracę z panem. Najważniejsza jest zgoda - powiedział wójt Piotr Lach.

Agnieszka Barabasz

Admin admin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe