Kanał informacyjny online - Zello

  • 22.10.2017, 14:50
  • Marek Barabasz
Kanał informacyjny online - Zello
Kanał służy do podawania komunikatów na żywo przez każdego użytkownika aplikacji

 

Po wcześniejszych zapowiedziach portal 112pila.pl udostępnił kanał informacyjny online w aplikacji Zello. Kanał służy do podawania komunikatów na żywo przez każdego użytkownika aplikacji. Zasada działania aplikacji jest taka sama jak na CB-Radio. Aplikacja działa w tle telefonu, nie pobiera zbyt dużo energii, lecz dla jej działania musi być zapewniony dostęp do internetu.

Na kanale należy podawać krótkie informacje. Jeśli widzimy służby na sygnale, podajemy stosowną informację, np. ,,ALARM Korytarz Ratunkowy Karetka na sygnale droga K10 na odcinku Piła - Jeziorki”. Pamiętajmy, aby podawać dokładne informacje: co, gdzie, jak i kiedy.

Na kanale będą podawane informacje o utrudnieniach w ruchu, niebezpieczeństwach, ostrzeżeniach meteorologicznych w powiecie pilskim, itp. Kanał jest moderowany. Oczywiście możemy również porozmawiać dłużej z innymi użytkownikami, nie róbmy jednak tego na kanale głównym Piła112 lecz w wiadomościach prywatnych.

Aplikację Zello można pobrać z Google Play, bądź wpisując w przeglądarce telefonu „www.zello.com/112pila”. Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji zakładamy konto z nazwą użytkownika widoczną w aplikacji dla każdego.

(red)

 

Marek Barabasz

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zbyszek
Zbyszek 13.06.2018, 12:32
Zello to gówno. Wszystko zależne jest od łaczy internetowych i telefonii GSM.Wystarczy brak zasięgu i Zello bierze w łeb. Korzystam tylko z CB-Radia z SSB i z Radiostacji krótkofalarskich. Mamy XXIwiek,skoro tak? i skoro ta nowoczesna super technologia przyszłości w komunikacji cyfrowej jest tak doskonała...zadajcie sobie jedno pytanie....DLACZEGO???!!!! POLICJA, POGOTOWIE RATUNKOWE,WOJSKO,AGENCJE WYWIADOWCZE,NASA i Kosmonauci na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS i setki innych instytucji???? DLACZEGO????!!!! Pytam, korzystają z łaczności za pośrednictwem RADIA KRÓTKOFALARSKIEGO CZĘSTO ANALOGOWEGO!!!!! A NIE NP SKYPE,GMAIL , FACEBOOK itp???? Wiecie dlaczego??? Bo telefonia GSM i Satelitarna typu IRIDIUM JEST ZAWODNA a INTERNET JEST PODSŁUCHIWANY I INWIGILOWANY PRZEZ WSZYSTKIE SŁUŻBY.Radio też można podsłuchać ale większa jest anonimowość szczególnie stacji ruchomych ( ręczne i mobilowe ) łączność za to jest niezawodna co pokazała powódź w 1997 kiedy siadły Centrale GSM i zalało Telekomunikacje Polską. Tylko Radio daje pewną niezawodną i nie do wyłaczenia łaczność TYLKO!!!! Internet to gówno,korzystam czasem jak teraz ale wole radio.Nie mam telefonu komórkowego wiecie czemu? Bo nie jestem namierzany przez Google,przez FB i inne takie jak Telefonia GSM.A mam kontakt z domem...jak to możliwe??? Przez Radio! Czy wiecie że komputery sprzężone z CB-Radiem lub Radiem VHF-Krótkofalarskim mogą sie ze sobą komunikować jak w internecie ale bez Internetu? No.Mogą radiowo!!! Zainteresowanych niedowiarków odsyłam do poczytania o PACKET RADIO lub obejrzenia filmów na You Tube a czy wiecie że Radio Krótkofalarskie może wysyłać i odbierać ZDJĘCIA i FILMY!!! No może. Zainteresowanych niedowiarków odsyłam na You Tube do tematów pt. SSTV a czy wreszcie wiecie,że ja gadam sobie z Kosmonautami na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS a wy na telefonach i komputerach możecie sobie o tym jedynie pomażyć????? No Rozmawiam. Zainteresowanych niedowiarków odsyłam na You Tube do tematów pt. " Łączność ARISS ". Podsumowując Was Inwigilują Urzędy Skarbowe,Policja,NSA,FBI,CIA i wiedzą o was wszystko,choćby z Facebooka gdzie ja konta nie mam-a swoją drogą wejście na każde konto na FB zajmuje mi mniej niż 3 minuty-FB nie ma zabezpieczeń! Żadnych! A więc Podsumowująć Telefonia i internet to Gówno. za to łączności CB-Radio i Krótkofalarskie to jak w Media Markt-NIE DLA IDIOTÓW ! Dziękuje. Zbyszek.
zello nick
zello nick 29.10.2018, 13:24
Już Ci kolego odpowiadam. Jakbyś się trochę postarał i poszukał na internecie albo znał się na rzeczy to wiedziałbyś że to jest wersja cywilna aplikacji którą używa armia amerykańska, DHL, IKEA, i wiele innych wielkich firm i służb. Gigantycznie rozwinięta w Ameryce. Używana przez zarządzanie kryzysowe. To też korzysta z fal radiowych (przecież przekaźniki to tak samo jak radiostacja tylko na inne częstotliwości) do tego dedykowane radiotelefony F25 itp. A w Polsce służby też używają identycznej aplikacji tylko pod inna nazwą min. CBŚP Katowice, BOA itp. Taki z ciebie specjalista jak z du..py trąbka :)
kierowiec
kierowiec 23.10.2017, 15:28
mam ten kanał na CB ale często są zakłócenia
zello
zello 23.10.2017, 08:24
Przypominamy, że o sytuacji na drogach w regionie : o wypadkach, kolizjach, utrudnieniach i wszelkich zagrożeniach informujemy się wzajemnie za pomocą aplikacji "Zello PTT Walkie Talkie" w telefonach komórkowych na kanale piła112. Wszystkie komunikaty głosowe słychać nawet kiedy mamy telefon w kieszeni. Aplikacja dostępna na wszystkie modele telefonów. Polecamy również kanały : jelenia112, walbrzych112 , legnica112, opole112 , wroclaw112, katowice112 , krakow112 , czestochowa112 , poznan112 , wawa112, rzeszow112 , tarnow112 , gorzow112 , szczecin112 i DLW112.
Zapraszam na fanpage aplikacji Zello_PL Porady jak uruchomić aplikację, jak dodać kanały. Masz smartfona to masz swoją prywatną krótkofalówkę. Teraz nie potrzebujesz kupować CB Radia - zainstaluj Zello

Pozostałe