Jedność na prawicy

  • 24.10.2017, 19:14
  • Anna Czapla-Furtacz
Jedność na prawicy
Nie milkną echa wspólnej, sobotniej konferencji prasowej liderów Zjednoczonej Prawicy: Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, Prezesa Polski Razem Jarosława Gowina i Prezesa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, zorganizowanej w siedzibie PiS przy Nowogrodzkiej. Niewątpliwie Ci, którzy doszukiwali się rozłamu w obozie rządzącym muszą czuć się rozczarowani. Wyraźnie widać, że koalicja ma się dobrze i wspólnie podąża do wyznaczonego celu, jakim jest budowa silnej pozycji Polski w Europie.

Prezes PiS podkreślił, że obrany ponad dwa lata temu wspólny kierunek partii rządzących pozostaje niezmienny. Chodzi o sukces Polski, którego wyznacznikiem będzie poprawa jakości życia Polaków, stabilny rozwój gospodarczy oraz uporządkowanie różnych dziedzin życia publicznego. Realizacja tego programu jest możliwa właśnie dzięki społecznemu poparciu. Polacy oczekują dzisiaj głębokich reform, które uzdrowią nasz kraj. Konieczne zmiany jakie dokonują się w przestrzeni publicznej są wynikiem wspólnych działań podejmowanych przez wielu ludzi.
Ostatnio Polska awansowała do grupy krajów rozwiniętych, do których zalicza się m.in. Stany Zjednoczone, Francję czy Niemcy. Ta zmiana statusu odzwierciedla faktyczny rozwój gospodarczy, jaki dokonuje się w naszym kraju. Realizowana z uporem polityka polskiego rządu zmierza do tego, aby Polska stała się pełnoprawnym podmiotem 
w Europie. Polacy mają czuć się cenionym narodem, który twardo broni swoich praw. 
Podczas konferencji wicepremier Jarosław Gowin zaznaczył, że obóz rządzący jest nie tylko zjednoczony, ale również poszerza się. 4 listopada w Warszawie odbędzie się Kongres Polski Razem, podczas którego zostanie zaprezentowana nowa formuła ugrupowania. Do partii Gowina dołączają środowiska republikańskie, wolnościowe, chrześcijańsko-demokratyczne oraz samorządowe. Nowa partia będzie stanowiła część Zjednoczonej Prawicy i zostanie oparta o dwa filary – wolnościowe podejście do gospodarki i konserwatywne podejście do kwestii społecznych. Na Kongresie głos zabierze Prezes PiS Jarosław Kaczyński, co przesądza o trwałym sojuszu obu partii. 
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego zauważa znaczenie reform realizowanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem Jarosława Gowina, przygotowana przez jego resort reforma szkolnictwa wyższego pchnie do przodu polskie uczelnie i polską naukę, co w konsekwencji przełoży się na szybszy rozwój gospodarki i całego państwa. Co istotne, wypracowane przez ministerstwo zmiany są wynikiem szerszych konsultacji ze światem akademickim i światem nauki.

Grzegorz Piechowiak 
Poseł RP

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe