Ludowcy odbudowują kraj po ostatnich cięciach

  • 07.03.2017, 16:00 (aktualizacja 07.03.2017, 16:03)
  • Anna Czapla-Furtacz
Ludowcy odbudowują kraj po ostatnich cięciach
W poniedziałek przed budynkiem Młodzieżowego Domu Kultury w Pile wicestarosta Stefan Piechocki i poseł Krzysztof Paszyk posadzili dwa dorodne klony. To odpowiedź ludowców na kontrowersyjną ustawę ministra Szyszki, która zapoczątkowała lawinową i niekontrolowaną wycinkę drzew.

Tak zainaugurowano akcję #DrzewoDlaPolski na terenie powiatu pilskiego.

Poseł PSL, Krzysztof Paszyk: – Akcja nie wzięła się znikąd. W sytuacji, kiedy w wielu rejonach kraju mamy problemy ze smogiem, wprowadzono ustawę, która powoduje masową wycinkę drzew stanowiących często ostatnie enklawy zieleni w przestrzeni miejskiej. Sprzeciwiamy się temu, ale nie ostentacyjną krytyką, tylko obywatelskim działaniem. Sadzimy drzewa dla Polski, by zniwelować straty.

I posadzili. A później ogłosili nazwiska osób, które wybrali do kontynuowania akcji. Stefan Piechocki nominował: właściciela grupy Asta, Zbigniewa Ryczka, wiceburmistrza Łobżenicy, Józefa Lewandowskiego, wójta Szydłowa Dariusza Chrobaka, radnego Sejmiku Wojewódzkiego, Jana Pikulika oraz radną powiatową z gminy Białośliwie, Agnieszkę Mrotek.

Posel Krzysztof Paszyk nominował natomiast: starostę chodzieskiego Juliana Hermaszczuka, starostę czarnkowsko-trzcianeckiego, Tadeusza Teterusa, starostę wągrowieckiego Tomasza Kranca, wicestarostę złotowskiego Daniela Sztycha oraz wójta gminy Wągrowiec Przemysława Majchrzaka.

- Odbudujemy Polskę po ostatnich cięciach- zapowiedział wicestarosta Piechocki. I udeptał ziemię wokół świeżo wkopanego drzewka.

(acz)

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe