Zero tolerancji dla kombinatorów

  • 11.03.2017, 14:55
  • pik
Zero tolerancji dla kombinatorów
Obniżenie wieku emerytalnego, podniesienie płacy minimalnej, program Rodzina 500+ - to działania rządu w trosce o polskie kobiety. Tego zdania jest poseł PiS Marcin Porzucek, który w Pile i Trzciance zwołał konferencję prasową.

Zdaniem Marcina Porzucka, rząd Prawa i Sprawiedliwości zrobił bardzo dużo w trosce o los polskich kobiet. - Dziś z dumą mogę powiedzieć udało się. Zrealizowaliśmy wiele ważnych projektów, a kolejne są przed nami – rozpoczął poseł Porzucek.

Wymienił takie zadania jak obniżenie wieku emerytalnego, podniesienie płacy minimalnej, czy program Rodzina 500+. - Każda kobieta ma prawo zdecydować kiedy chce przejść na emeryturę. Może zrezygnować z pracy w wieku 60 lat i przejść na zasłużony odpoczynek. Kobiety czynne zawodowo, a zarabiające najmniej odczują poprawę. Po raz pierwszy to nasz rząd tak znacząco podniósł płacę minimalną - do 2 tys. zł. Rodzina 500+ to program o wielkim znaczeniu społecznym. Tysiące dzieci otrzymuje pomoc. To głównie matki dystrybuują tymi pieniędzmi. Wiele dzieci mogło wraz z rodzicami pierwszy raz pojechać na upragnione wakacje - wyliczał poseł Porzucek.

Poinformował, że trwają prace nad prawem, które pozwoli skutecznie ścigać tych, którzy uciekają od płacenia alimentów.

- Nie ma naszej zgody na to, że ten kogo stać, nie płaci na swoje dzieci, wiec innymi słowy okrada je. Zero tolerancji dla nieodpowiedzialnych kombinatorów. Tym problemem w naszym kraju dotkniętych jest około miliona dzieci. Nowe przepisy będą pewnie pozytywne przyjęte przez dzieci liderów Komitetu Obrony Demokracji, które dziś cierpią na nieprecyzyjnych przepisach - mówił Marcin Porzucek.

Porzucek powiedział także, że rząd pracuje nad kolejnymi udogodnieniami dla kobiet i polskich rodzin. Chodzi o program MaluchPlus, w ramach którego rząd będzie dofinansowywał miejsca opieki dla najmłodszych. Rząd zamierza także udoskonalić Kartę Dużej Rodziny oraz wprowadzić ułatwienia dla rodzin składających wnioski o świadczenia rodzinne.

Poseł nie zapomniał o życzeniach z okazji Dnia Kobiet: - Składam wszystkim mieszkankom naszego regionu życzenia wszelkiej pomyślności…

pik

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe