Sondaż po głosowaniu dot. praw kobiet

  • 25.01.2018, 11:41
  • Anna Czapla-Furtacz
Sondaż po głosowaniu dot. praw kobiet
To już nie deklasacja, to coś więcej. Trudno uwierzyć w to, jak pełnoletnie mieszkanki Piły biją w Platformę Obywatelską. Znamy wyniki sondażu przeprowadzonego w Pile po odrzuceniu przez PO i N. ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne.

Jak pilska ulica ocenia głosowanie posłów PO i Nowoczesnej: „Tchórzostwo” i „Obciach” to najczęściej powtarzane słowa na pytanie o ocenę zachowań tzw. opozycji w Sejmie. Osoby ankietowane wyraźnie pokazują, że są zaskoczone postawą Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Na pytanie czy spodziewałaś się odrzucenia głosami Platformy Obywatelskiej projektu liberalizującego aborcję aż 73 proc. badanych odpowiedziała NIE, 19 proc badanych powiedziała spodziewała się takiego zachowania a tylko 8 proc. badanych że nie wiedziała do końca jak zachowa się PO.

W trakcie badania wiele uczestniczek nie ukrywała emocji i na pytanie kogo sobie wyobrażasz sobie na liście Platformy Obywatelskiej odpowiadała „katechetkę”. Jednak odpowiedzi na szczegółowe pytania nie odbiegały zasadniczo od wyrażanego niezadowolenia. Zdecydowana większość pytanych odpowiedziała, że najbardziej prawdopodobne są wspólne listy PO z PiS (69 proc.), na KOD stawia 18 proc., Nowoczesna zyskała 6 proc., 1 proc. uważa, że SLD. Tylko 8 proc. badanych nie ma zdania.

To nie są dobre wieści dla Platformy Obywatelskiej. Sondaż, przeprowadzono w dniu 14.01.2018 r. przez Sojusz Lewicy Demokratycznej w Pile na grupie 382 kobiet pełnoletnich pokazuje, że PO nie może liczyć na litość pilanek.

To już drugi sondaż, który pokazuje poglądy osób mieszkających w Pile. W pierwszym sondażu przeprowadzonym w grudniu 2017 r. aż 89 proc pilan pozytywnie wypowiadało się o zapłodnieniu pozaustrojowym z czego aż 74 roc. badanych wyraża opinię, że in vitro powinno być dozwolone i całkowicie finansowane przez miasto, a 9 proc. ankietowanych, że in vitro powinno być dozwolone i częściowo finansowane z budżetu miasta Piły.

/-/ SLD Piła

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czy to prawda?
Czy to prawda? 26.01.2018, 10:28
Maciaszcyk jestes za aborcja? Tak? Przyznaj sie!
Pisowiec
Pisowiec 25.01.2018, 16:21
Opozycja sama sie ogrywa a najlepiej robi to SLD ???? ale tak celnie Pan Maciaszczyk punktuje Po ze zaczynam lewicy kibicowac.

Pozostałe