Podglądali, notowali, zbierali doświadczenia

  • 8.02.2018, 09:53 (aktualizacja 08.02.2018 12:46)
  • Anna Czapla-Furtacz
Podglądali, notowali, zbierali doświadczenia
TRZCIANKA. Delegacja samorządowców z Mirosławca pod przewodnictwem burmistrza Piotra Pawlika gościła w Trzciance. Wizyta miała konkretny cel…

Przedstawiciele Mirosławca nie ukrywali wrażenia jakie wywarły na nich inwestycje w trzcianeckiej OSP, bo też ten zakres interesował gości najbardziej. Wizyta miała też walor towarzyski.

Głównym celem środowej wizyty było zapoznanie się z dorobkiem budowy obiektów związanych z bezpieczeństwem mieszkańców oraz ich funkcjonowaniem na terenie gminy, bowiem gmina Mirosławiec planuje budowę nowej remizy OSP w Piecniku. W związku z tym w składzie delegacji nie zabrało też strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z tej miejscowości. Role gospodarzy pełnili burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki oraz przewodniczący Rady Miejskiej Edward Joachimiak. W spotkaniu uczestniczyli również: Marian Patalas - kierownik Referatu Budynków Komunalnych Urzędu Miejskiego Trzcianki, Edward Wieczorek - Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ireneusz Łukaszewski - Komendant Miejsko-Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych w Trzciance.

Przedstawiciele władz Trzcianki oprowadzili gości po Ratuszu, a także zaprezentowali nową siedzibę OSP w Stobnie. Omówione zostały również plany rozwoju gminy i inwestycji związanych z Ochotniczą Strażą Pożarną. Przebiegająca w bardzo przyjaznej atmosferze wizyta stała się kolejną okazją do wymiany doświadczeń dwóch coraz lepiej współpracujących ze sobą gmin.

pik

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe