Mundurowi razem

  • 8.02.2018, 09:56
  • Anna Czapla-Furtacz
Mundurowi razem
MARGONIN. Komisariat Policji w Margoninie oraz tamtejsza Straż Miejska w ramach współpracy organizują wspólne patrole policjantów i strażników miejskich

Pomysł nie jest nowy ale… Od jakiegoś czasu obie służby zacieśniły współpracę by lepiej zadbać o bezpieczeństwo na poziomie lokalnym. Wspólne patrole, razem podejmowane interwencje i realizowane programy profilaktyczne są odpowiedzią na społeczne oczekiwania mieszkańców.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Tylko w ostatnim czasie wspólnie realizowane patrole kontrolowały miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, by nie dopuścić do najgorszego. Aura ostatnio nas nie rozpieszcza, zima w bezpardonowy sposób przypomniała że to dopiero luty. Policjanci i strażnicy patrolowali ulice miasta, rejon promenady, ale nie tylko. Zorganizowano też spotkania z dziećmi i seniorami w przedszkolach w ramach Dnia Babci i Dnia Dziadka, by porozmawiać o ich bezpieczeństwie.

Pomysłów jak na razie nie brakuje. Współpraca obu instytucji polega między innymi na stałej wymianie informacji o zagrożeniach występujących na podległym terenie w zakresie bezpieczeństwa ludzi, mienia oraz porządku publicznego, koordynowaniu rozmieszczenia tych służb w oparciu o lokalne potrzeby i pojawiające się zagrożenia, czy wspólnym prowadzeniu działań porządkowych w miejscach organizowanych imprez rozrywkowych, artystycznych, czy sportowych.

pik

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe