Piękne kocie przedsięwzięcie

  • 11.02.2018, 14:31 (aktualizacja 11.02.2018 14:33)
  • Anna Czapla-Furtacz
Piękne kocie przedsięwzięcie
Piątkowy dzień w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Pile miał prawdziwie koci wymiar. Podsumowano tu akcję zbiórki karmy dla kotów połączoną z prezentacją ciekawostek o tych mruczących czworonogach, a nawet prezentacją kotów nauczycieli ośrodka. Podczas spotkania przedstawicielka firmy Dolina Noteci w imieniu prezesa, Łukasza Stokłosy wspomogła uczniowską zbiórkę wołczerem na 100 kg karmy.

Wszystko za sprawą stowarzyszeń Otwarte Serca ( działającego przy SOSW) oraz Dajmy Szansę Naszym (pilskiego stowarzyszenia promującego rozwój lokalny oraz m.in. sport jako zdrowy tryb życia). Z uwagi na zbliżający się Dzień Kota (17 luty) zainicjowały zbiórkę karmy dla kotów.

-Wyszło pięknie- mówi wicedyrektor ds wychowawczych SOSW, Justyna Michaelis-Nowak.- Karmę zbierały razem z nami inne placówki oświatowe z terenu powiatu. Udało się zebrać całkiem sporo i wspólnie z wychowankami jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi.

Zbiórkę wsparła firma Dolina Noteci, produkująca na co dzień karmę dla zwierząt. Milena Morgulec, w imieniu prezesa Łukasza Stokłosy przywiozła wołczer na 100 kg karmy, co zostało nagrodzone przez zgromadzonych uczniów rzęsistymi brawami.

Na uroczystym spotkaniu nie zabrakło też Anny Białkowskiej, lekarza weterynarii zaprzyjaźnionego ze szkołą. Pani doktor już nie raz obdarowała kotkami nauczycieli ośrodka.

Zebrana karma przeznaczona zostanie dla kotów, które oczekują na adopcję.

 

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe