Z …Lichtensteinu do Trzcianki

  • 12.02.2018, 13:25
  • Anna Czapla-Furtacz
Z …Lichtensteinu do Trzcianki
TRZCIANKA. Miejscowi dbają o promocję swojej małej ojczyzny. Kolejnym na to dowodem było zorganizowanie spotkania z ks. Łukaszem Nowakiem

Na spotkanie i promocję książki licznie przybyli mieszkańcy Trzcianki i okolic, a wśród nich nie zabrakło rodziny, przyjaciół oraz byłych nauczycieli ks. Łukasza. Bo też było o czym dyskutować.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

W siedzibie Muzeum Ziemi Nadnoteckiej im. Wiktora Stachowiaka w Trzciance zorganizowano spotkanie z ks. Łukaszem Nowakiem, autorem opracowania i tłumaczenia drugiego tomu Źródeł do dziejów Ziemi Trzcianeckiej, pt. "Kopariusz dokumentów wydanych przez Andrzeja Radolińskiego dla Klucza Radosiewskich oraz miasta Radoliny i okolicznych miejscowości w latach 1757-1772". Organizatorzy promocji książki - dyrektor Muzeum Ziemi Nadnoteckiej im. Wiktora Stachowiaka w Trzciance - Elżbieta Wiśnicka oraz dyrektor Biblioteki Parafialnej - Edwin Klessa mogą mówić o sukcesie. Tematyka spotkała się z wyjątkowym zainteresowaniem.

Autor nie szczędził interesujących historii związanych z powstawaniem książki, a także przedstawił swoje plany na przyszłość i kolejne wydawnictwa związane z historią Ziemi Trzcianeckiej. Na zakończenie, zastępca burmistrza Grażyna Zozula podziękowała ks. Łukaszowi za olbrzymi wkład włożony w badania nad historią Trzcianki i okolic oraz przekazała na jego ręce upominek związany z miastem. Promocję książki uświetniła swoim występem szkolna grupa artystyczna z Liceum Ogólnokształcącego. Opracowanie dostępne jest w trzcianeckim Muzeum.

Urodzony w Trzciance, ks. Łukasz Nowak MS należy do Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. W latach 2006-2010 studiował filozofię i teologię na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, a w latach 2011-2013 teologię w Theologische Hochschule Chur w Szwajcarii. Od 2011 r. mieszka w Balzers w Księstwie Lichtensteinu. W 2013 r. przyjął święcenia kapłańskie, a od roku 2014 posługuje jako duszpasterz w sześciu parafiach w Szwajcarii.

pik

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe