Znów możemy być dumni

  • 13.02.2018, 07:29
  • boczny
Znów możemy być dumni
To były udane Mistrzostwa Polski lekkoatletów Gwardii i GWDY. Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce, to kolejny powód do satysfakcji!

Dawid Borowik wypełnił kryteria Polskiego Związku Lekkiej Atletyki do Kadry Narodowej Polski przygotowującej się do Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w Buenos Aires. Z kolei Klaudia Adamek, w biegu na 60 m uzyskała świetnym rekordem życiowym 7,37, który jest  ósmym wynikiem na świecie w kategorii juniorek, gorszym od  minimum uprawniający do startu na tegorocznych Halowych Mistrzostwach Świata Seniorów w Birmingham, o 07 sek!
Rywalizację rozpoczęły w piątek gwardyjskie chodziarki na dystansie 3000 m juniorek. Marta Kamińska zajęła siódme miejsce 16:36,61, a Katarzyna Strógarek była dziesiąta 17:20,84.
 W pięcioboju startowała Agnieszka Chwałek, ale po trzech konkrecjach kontuzja nie pozwoliła jej na dalszy start. Nie zawiodła liderka pilskiego klubu Klaudia Adamek, która w biegu na 60 m wywalczyła srebrny medal, ze świetnym rekordem życiowym 7,37.
- Jest to na dzisiaj ósmy wynik na świecie w kategorii juniorek. Minimum uprawniające do startu na tegorocznych Halowych Mistrzostwach Świata Seniorów w Birmingham wynosi 7,30 – podkreśla trener Roman Marciniak.
Klaudia dorzuciła jeszcze brązowy medal w biegu na 200 m z wynikiem 24,47 zwyciężczyni  tej konkurencji Martyna Kotwiła z Radomia w tym biegu poprawiła własny rekord Polski na 23,87 . W finałowym biegu na 400 m wystartowała Susana Lachele zajmując w nim trzecie miejsce z nowym rekordem życiowym 56,19 ulegając o rok starszym koleżankom. W finale B biegu na 400 m wystartowała Patrycja Adamek zajmując w nim trzecie miejsce, a ogólnie dziewiąte z rezultatem 59,14.
Należałoby wspomnieć że na tej imprezie wystartuje wychowanek pilskiej Gwardii mieszkający w Kaczorach, a startujący obecnie w barwach Zawiszy Bydgoszcz Remigiusz Olszewski. Ów uzyskał już minimum w biegu na 60 m 6,63.
Bardzo dobre przygotowanie do sezonu potwierdził , uczeń Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile. Dawid Borowik, podopieczny trenera Ignacego Krzewińskiego, w świetnym stylu wywalczył brązowy medal w biegu na 300 m w kategorii juniora młodszego. Malkontentów uspokajamy. To prawda, ze Dawid rok temu zdobył złoto na tym dystansie, ale w teraz konkurencja była znacznie silniejsza, a mimo to Dawid zanotował znacznie lepszy rezultat niż rok temu. Ba, ustanowił bardzo wartościowy rekord życiowy 35,09.
- Tym samym Dawid wypełnił kryteria Polskiego Związku Lekkiej Atletyki do Kadry Narodowej Polski przygotowującej się do Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w     Buenos Aires – podpowiada Ignacy Krzewiński.
Dodajmy, iż zawodnik „Gwdy” ma realne szanse startu indywidualnego na 400m i sztafecie 4x400m.
W Toruniu przynależność do czołówki krajowej potwierdził utalentowany Piotr Konek, który w chodzie na 5000m jun. mł. zajął wysokie 5 miejsce uzyskując przy tym rezultat 28:02,59. To samo można powiedziecie o Radosławie Sójka, który w chodzie na 5000m juniorów był siódmy z rezultatem 26:41,59 oraz Agacie Trzaskalskiej, zwyciężczyni finałowego biegu B, która zajęła w klasfyikacji generalnej dziewiąte miejsce w biegu płotkarskim na 60m, uzyskując przy tym wynik 9,03. Dobrze w Mistrzostwach zaprezentowali się pozostali zawodnicy „Gwdy”: Miłosz Szmyt zajął dziesiąte miejsce w chodzie na 5000m juniorów (29:37,19), czternasta w biegu na 2000m jun. mł. była Hanna Krajewska (7:05,28) i dwudziesty czwarty w biegu na 2000m jun. mł. Mieszko Tobera (6:02,07).

 

boczny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe