Zaśpiewają na Dniach Hesji

  • 13.02.2018, 10:32
  • Anna Czapla-Furtacz
Zaśpiewają na Dniach Hesji
GÓRKA KLASZTORNA (GM. ŁOBŻENICA). Chór to nie tylko sposób na wyrażenie emocji i czerpanie przyjemności ze śpiewu, ale także przestrzeń, w której nawiązuje się przyjaźnie i realizuje pasje.

Sprawozdanie, wybory i plany związane z repertuarem – choć tematów do omówienia było sporo, to i tak walne zebranie Towarzystwa Śpiewaczego Magnificat z Górki Klasztornej zdominowała kwestia majowego wyjazdu do niemieckiej gminy Schrecksbach i wspólny koncert z tamtejszym chórem.

Jak na spotkanie ludzi kochających muzykę przystało, zebranie Towarzystwa Śpiewaczego Magnificat rozpoczęło się śpiewająco. Chórzyści zaśpiewali „Gaude Mater” i „Głęboką studzienkę”, a zespół wyjątkowo zasilił swoim głosem również burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś. Później nadszedł czas na podsumowanie minionego roku, a działo się naprawdę dużo. Oprócz licznych koncertów, chórzyści w ramach projektu „Ze stolicy Krajny do stolicy Litwy” wybrali się do Wilna, Zakupione zostały również stroje dla chórzystów oraz aparat do dokumentowania występów. Prezes chóru Zbigniew Łosoś podziękował dyrygentce Ewie Dmochewicz za serce wkładane w szkolenie chórzystów, burmistrzowi za wspieranie inicjatyw chóru oraz sponsorom, bez których realizacja wszystkich muzycznych planów chóru byłaby trudniejsza.

Głos zabrał również obecny na spotkaniu włodarz gminy Łobżenica który stwierdził, iż jest dumny z dokonań i poziomu repertuaru Magnificatu. Burmistrz podkreślał, iż chór to nie tylko sposób na wyrażenie emocji i czerpanie przyjemności ze śpiewu, ale także przestrzeń, w której nawiązuje się przyjaźnie i realizuje pasje. Wystąpienie burmistrza Łososia rozpoczęło dyskusję na temat wyjazdu do Niemiec. W ramach współpracy pomiędzy gminą Łobżenica, a gminą Schrecksbach, chórzyści z obu gmin mają wspólnie wystąpić podczas Dni Hesji. Łobżeniczanie do Schrecksbach wybierają się w maju i do tego czasu oba zespoły mają przygotować wspólnie wybrane utwory tak, aby podczas występu w Niemczech zaśpiewać jako jeden, międzynarodowy chór.

 

 

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe