Zebrania sprawozdawcze w OSP

  • 13.02.2018, 10:58
  • Anna Czapla-Furtacz
Zebrania sprawozdawcze w OSP
W dniach 20 i 27 stycznia oraz 3 lutego 2018 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży uczestniczyli w zebraniach sprawozdawczych za rok 2017 w remizach OSP w Budzyniu, Stróżewie, Lipiej Górze, Brzekińcu i Prośnie. W spotkaniach uczestniczyli druhny i druhowie, władze samorządowe, zaproszeni goście oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości.

W trakcie zebrań druhowie przedstawili sprawozdania z działalności jednostek OSP oraz omówione zostały plany i cele na 2018 rok. Komendant Powiatowy PSP oraz przedstawiciele Komendanta dziękowali druhnom i druhom za ich trud i zaangażowanie. Ponadto przedstawiciele chodzieskiej komendy przedstawili statystykę zdarzeń za miniony rok z uwzględnieniem interwencji danej jednostki, realizacje i plany szkoleń dla druhów powiatu chodzieskiego, dotacje finansowe dla jednostek OSP z MSWiA, informacje dotyczące planowanej w miesiącu marcu honorowej zbiórki krwi „Spokrewnieni służbą” oraz zagadnienia BHP podczas prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych. Kolejnym poruszonym tematem na zebraniu były działania prewencyjne związane z sezonem grzewczym w ramach kampanii „Czad i ogień – obudź czujność”. Omówiono zasady zabezpieczania się przed tlenkiem węgla oraz postępowanie w przypadku zaczadzenia i pożaru w budynku, profilaktykę bezpieczeństwa w sezonie grzewczym podczas użytkowania urządzeń grzewczych na paliwo stałe, ciekłe i gazowe oraz zasady postępowania przy pożarach sadzy w kominach.

 

Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz.

Zdjęcia: archiwum. 


 

 

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe