Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku

  • 13.02.2018, 11:11
  • Anna Czapla-Furtacz
Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku
W mroźny czwartek 08 lutego 2018 roku odbyła się II w której uczestniczyło 15 radnych.

Obecni byli również: Wiceburmistrz Wyrzyska Tadeusz Perliński, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Wyrzysku Piotr Radwański, Opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku radny Roman Łuka oraz nauczyciele pełniący funkcję koordynatorów działania MRM w Wyrzysku - Ryszard Sell (Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku), Damian Nieroda (Szkoła Podstawowa im. S. Staszica w Osieku nad Notecią), Michał Olejnik (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku), Anna Małek (Szkoła Podstawowa w Falmierowie im. H. Sienkiewicza w Falmierowie) i Krystian Gordon (Szkoła Podstawowa w Kosztowie im. M. Konopnickiej).

Po złożeniu sprawozdania Przewodniczącej Młodzieżowej Rady Miejskiej z działalności w okresie międzysesyjnym nastąpiła prezentacja oferty sportowej w gminie Wyrzysk ze szczególnym uwzględnieniem propozycji dla dzieci i młodzieży. To zagadnienie doskonale przybliżyli zaproszeni goście – Kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wyrzysku Beata Borowczak, Prezes Klubu Sportowego Łobzonka Wyrzysk Łukasz Napierała oraz Prezes Towarzystwa Sportowo-Kulturalnego Orzeł Osiek Jacek Filipiak.

Następnie zostały przyjęte w kolejnych uchwałach plany pracy poszczególnych komisji na rok 2018. Wśród nich znalazły się m. in. propozycje nawiązania współpracy z młodzieżowymi radami miejskimi w regionie lub Polsce, rozwijania współpracy Samorządów Uczniowskich szkół z Gminy Wyrzysk, włączenia się w organizację gminnych obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz wybuchu powstania wielkopolskiego, dalszego prowadzenia Kroniki MRM, udział i pomoc w przygotowaniu gminnych imprez kulturalnych i sportowych, przyznania statuetek „Przyjaciele Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku” z okazji pięciolecia działalności MRM, kontynuowania współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Wyrzyska, Wyrzyskim Kołem Fotograficzno – Filmowym „OCZY SZEROKO OTWARTE”, Przedszkolem Publicznym im. Chatka Puchatka w Wyrzysku i Nadnoteckim Bankiem Spółdzielczym z siedzibą w Białośliwiu.

Po zakończeniu sesji zebrani uczcili Tłusty Czwartek degustacją pączków zasponsorowanych przez władze miejskie i wykonali pamiątkowe fotografie.

MRM w Wyrzysku

Fot. M. Olejnik

 

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe