UCZNIOWIE Z KŁOPOTAMI MOGĄ LICZYĆ NA WIĘKSZE WSPARCIE

  • 13.02.2018, 13:51
  • Anna Czapla-Furtacz
UCZNIOWIE Z KŁOPOTAMI MOGĄ LICZYĆ NA WIĘKSZE WSPARCIE
Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Pile będą ze sobą ściślej współpracować. Chodzi o zorganizowanie lepszej pomocy psychologicznej i pedagogicznej w szkołach i placówkach wychowawczych prowadzonych przez Powiat Pilski oraz podniesienie umiejętności nauczycieli w pracy z uczniami niepełnosprawnymi, czy też mającymi kłopoty w nauce.

Temu ma służyć podpisana właśnie umowa w Starostwie Powiatowymi między dyrektorem CDN w Pile Grzegorzem Bogaczem, a Julitą Żybort, dyrektor ZPPP w Pile i starostą pilskim, Eligiuszem Komarowskim.
- Ze swojej strony delegujemy konsultantów, którzy będą współpracować ze specjalistami z poradni w organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkołach. Chodzi nie tylko o uczniów niepełnosprawnych, ale także o podnoszenie kompetencji nauczycieli w pracy z dziećmi i młodzieżą mającą deficyty w relacjach z rówieśnikami, czy problemy w nauce. I właśnie w tym zakresie nauczyciele muszą być wspierani – mówi Grzegorz Bogacz, dyrektor CDN w Pile.

Z kolei Julita Żybort, dyrektor ZPPP w Pile wyjaśnia:
- Porozumienie nie obejmuje tylko szkolenia nauczycieli. Chodzi o lepszą organizację pomocy psychologiczno-pedagogicznej w placówkach szkolnych. Jest to bowiem całościowy program wsparcia, bo nawet najlepszy matematyk może potrzebować pomocy na przykład w dostosowaniu programu nauki do potrzeb dziecka z niepełnosprawnością – mówi.

Porozumienie dotyczy wielu działań, które mają poprawić w szkołach sytuację uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
- Jak wiadomo rośnie liczba uczniów, którzy potrzebują dzisiaj pomocy nie tylko pedagoga, ale również psychologa. Warto, aby nauczyciele lepiej w tym zakresie rozpoznawali ich potrzeby i, albo sami sobie z nimi radzili, albo kierowali wychowanków do specjalistów. A tych w naszych placówkach nie może zabraknąć – podsumował Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Warto wiedzieć:
W 2017 roku w różnych formach doskonalenia, organizowanych przez CDN, wzięło udział 3845 nauczycieli.

Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Pile:
W roku szkolnym 2016/2017 ZPPP wydał:
545 - orzeczeń
808 - opinii
137 - informacji
Liczba przeprowadzonych badań:
- pedagogiczne - 1516
- psychologiczne - 1812
- logopedyczne - 898

(pp)

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe