Rusza Wielkanocna Zbiórka Żywności

  • 8.03.2018, 11:31
  • Anna Czapla-Furtacz
Rusza Wielkanocna Zbiórka Żywności
Samotni rodzice i osoby starsze, niedożywione dzieci, osoby zmagające się z chorobami, ludzie, których mimo pracy, nie stać na zakup żywności. Niewidoczni. Choć potrzebują pomocy, to nie spotkamy ich na ulicy czy przed sklepem, proszących o żywność. Nie pozwala na to ich godność. Misją Banku Żywności w Pile jest stałe docieranie do takich osób z pomocą. To również dla nich, wraz z wolontariuszami prowadzona jest cyklicznie Wielkanocna Zbiórka Żywności, która w tym roku odbędzie się 16-17 marca, w takich miastach jak: Czarnków, Lubasz, Rogoźno, Ryczywół, Trzcianka, Wałcz, Wągrowiec i Wieleń. Pokażmy w tych dniach wszystkim potrzebującym wsparcia, że ich widzimy.

- Nasze zbiórki pokazują, dużą ofiarność lokalnej społeczności. Niejednokrotnie już razem udowodniliśmy, że lubimy brać sprawy w swoje ręce. Przykładem jest zeszłoroczna Wielkanocna Zbiórka Żywności, kiedy przekazali razem około 6 ton żywności. Pozwoliło to zapewnić godną i spokojną Wielkanoc ponad 20 tys. osobom z gmin ościennych - podkreśla Stanisław Borecki - dyrektor Banku Żywności w Pile.

Tegoroczna Wielkanocna Zbiórka Żywności w Pile i gminach ościennych odbędzie się w dniach 16 - 17 marca, organizuje ją Bank Żywności w Pile. Weźmie w niej udział około 700 wolontariuszy, którzy na terenie Piły i gmin ościennych ogółem w 42 sklepach będą zachęcać do dzielenia się żywnością.

- Nie trzeba dużych pieniędzy, tylko serca i chęci by dołożyć produkt do oznakowanych koszy, przy których, będą dyżurowali wolontariusze. Zachęcamy do przekazywania produktów z długimi terminami przydatności, takich jak: mąka, cukier, olej, konserwy, bakalie, słodycze – zaznacza Stanisław Borecki - dyrektor Banku Żywności w Pile.

pbz

 

 


 

 

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe