Palił się dom przy Wawelskiej w Pile

  • 16.03.2018, 11:22 (aktualizacja 16.03.2018, 11:25)
  • eki
Palił się dom przy Wawelskiej w Pile
PIŁA   Strażacy pracowali w aparatach powietrznych, przy wykorzystaniu kamer termowizyjnych

W czwartek, 15 marca, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile, wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu mieszkalnego w Pile przy ul. Wawelskiej. 

Na miejsce zdarzenia jako pierwsi dotarli policjanci. Przed przybyciem służb ratowniczych czwórka mieszkańców, w tym dwoje dzieci, zdołało ewakuować się na zewnątrz budynku.

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pali się w piwnicy, z której wydobywa się silne zadymienie. Działania gaśnicze straży pożarnej prowadzone były równolegle od zewnątrz budynku, bezpośrednio przez okno oraz wewnątrz przez klatkę schodową prowadzącą do piwnicy. Strażacy w aparatach powietrznych, przy wykorzystaniu kamer termowizyjnych po kilku minutach zlokalizowali pożar w jednym z pomieszczeń w piwnicy – informuje mł. bryg. Zbigniew Szukajło, rzecznik prasowy KP PSP Piła.

Akcję strażaków utrudniało duże zadymienie.  Po ugaszeniu pożaru wszystkie pomieszczenia zostały oddymione oraz sprawdzone na zawartość tlenku węgla. W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

- Ze względu na warunki atmosferyczne do czasu zakończenia akcji gaśniczej i sprawdzenia wszystkich pomieszczeń w budynku, osoby ewakuowane znalazły schronienie w samochodzie grupy operacyjnej straży pożarnej. 

W akcji ratowniczej udział brało 5 zastępów straży pożarnej, Policja, Pogotowie Energetyczne, Pogotowie Gazowe.

fot. Krzysztof Dęga

eki

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe