Na drogach będzie się działo

  • 20.03.2018, 10:27 (aktualizacja 20.03.2018, 10:30)
  • Anna Czapla-Furtacz
Na drogach będzie się działo
21 nakładek bitumicznych o łącznej długości około 10 km. powstanie do końca czerwca na drogach powiatu pilskiego. Jest już po przetargach. Wykonawcą zadań w gminach Ujście, Szydłowo i Kaczory będzie Pol-Dróg Drawsko Pomorskie, natomiast w gminach Białośliwie, Miasteczko Kraj., Łobżenica, Wyrzysk i Wysoka inwestycje zrealizuje Redon Nakło.

W gminie Szydłowo nakładki powstaną na drogach Zawada-Piła (500 metrów bieżących), Kotuń PGR (315 mb) i Stara Łubianka-Zawada (600 mb); W gminie Kaczory inwestycja zostanie zrealizowana w Równopolu (300 mb); W gminie Ujście remontu doczekały drogi: Kruszewo-Romanowo (260 mb), Ługi Ujskie-Stobno (450 mb), Kruszewo-Marunowo (200 mb), Węglewo (200 mb) oraz Chrustowo (200 mb); W gminie Łobżenica powstaną nakładki między Trzeboniem a Liszkowem (510 mb), na ul. Ks. Raczkowskiego w Łobżenicy (250 mb), Fanianowo-Dębno (840 mb), Witrogoszcz – Dźwierszno Małe (200 mb); W gminie Białośliwie założona będzie nakładka bitumiczna na DW 190 Nieżychowo (300 mb) oraz w Dębówku Nowym-Starym (570 mb); W gminie Miasteczko remontu doczekała droga Grabówno-Mościska (550 mb); W gminie Wyrzysk modernizacja zaplanowana jest dla dróg Kościerzyn-Polinowo (450 mb) i Dąbki-Żelazno (400 mb); W gminie Wysoka z kolei nakładki powstaną w Starem (400 mb), Tłukomach (460 mb) oraz na drodze Mościska-Rudna (400 mb). Wartość przedsięwzięć to około 2 800000,00 zł.

W 2018 powiat pilski zainwestuje również w przebudowę chodników. W pierwszej turze zadań, które będą realizowane wspólnie z gminami znalazły się chodniki w gminach Łobżenica, Szydłowo, Ujście, Miasteczko Krajeńskie i Wysoka: W Dźwiersznie Małym, w Łobżenicy przy ul. Raczkowskiego (1 etap) oraz na trasie Górka Klasztorna -Wiktorówko (nowy chodnik); W gminie Szydłowo na odcinku Kotuń- osiedle PGR i w Nowym Dworze (nowy chodnik); W Brzostowie -etap 3 (nowy chodnik) i w Miasteczku Krajeńskim w rejonie banku; Ponadto w Nowej Wsi Ujskiej (nowy chodnik) oraz przy ul. Św Walentego w Wysokiej.

Wicestarosta pilski, Stefan Piechocki:- Skala tych przedsięwzięć świadczy, że jesteśmy bardzo zainteresowani, by stan dróg w powiecie poprawiać mimo tego, że potrzeby są ogromne. Jak zawsze w takich wypadkach ograniczają nas środki. Dodam, że powiat posiada ok. 30 km dróg gruntowych, co jest dość nietypowe. Tymi drogami na co dzień dzieci dojeżdżają do szkół. Na bieżąco rozwiązujemy wiele spraw, ale wiele jeszcze przed nami. Pod koniec marca rozstrzygnięte zostaną dwa duże przetargi na przebudowę drogi Kaczory - Śmiłowo (około 6 km) oraz budowę w Śmiłowie w rejonie dk-10 tzw. bypassa, łączącego z drogą na Zelgniewo. Co do tej drugiej inwestycji powiat zrealizuje ją ze środków GDDKiA na mocy porozumienia. Kiedy powstanie ten bypass, będziemy mieli rozwiązane kompleksowo zadanie, którego przez 20 lat w żaden sposób nie udało się zrealizować. Jest bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo.

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe