Oferta szkół średnich odpowiada pracodawcom

  • 9.04.2018, 12:35
  • eki
Oferta szkół średnich odpowiada pracodawcom
PIŁA  IX Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Karier

Szkoły ponadgimnazjalne prowadzone przez Powiat Pilski zaprezentowały się na targach IX Pilskich Subregionalnych Targach Pracy i Karier w Pile. Nasze placówki odwiedził starosta pilski Eligiusz Komarowski rozmawiał z uczniami i kadrą nauczycielską.

Możemy być dumni z naszych szkół. Bezrobocie w powiecie pilskim w ciągu minionego roku mocno spadło. W Powiatowym Urzędzie Pracy w Pile na koniec lutego zarejestrowanych było około 2800 osób, kiedy rok temu było ich o blisko tysiąc więcej! Z pewnością duży na to wpływy ma oferta edukacyjna szkół ponadgimnazjalnych, którą nieustannie dostosowujemy do lokalnego rynku pracy konsultując się z pracodawcami. Jak widać przynosi to wymierny efekt - powiedział starosta Eligiusz Komarowski.

W szkołach prowadzonych przez powiat pilski uruchamiane są nowe kierunki, na przykład w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przy ul. Teatralnej w Pile wróciła klasa, której uczniowie uczą się zawodu drukarza. A wszystko za sprawą drukarni Colours Factory w Pile, która jest już jedną z największych drukarni w kraju i poszukuje osób o tym zawodzie. Ufundowała nawet dla uczniów comiesięczne stypendia w wysokości kilkuset złotych.

Powiat współpracuje również z Cechem Rzemiosł Różnych w Pile, który również na bieżąco zgłasza nam potrzeby lokalnego rynku pracy. Wiemy, że teraz poszukiwani są na przykład dekarze i  kamieniarze. Te potrzeby stara się zaspokoić na przykład Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Pile, czyli „budowlanka”.

Nasze szkoły same również uatrakcyjniają metody nauczania, otworzyły się mocno na Europę, i czerpią garściami z unijnych funduszy. Na przykład Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile, którego uczniowie wyjeżdżają regularnie na wielotygodniowe praktyki na staże do Hiszpanii i Włoch.

Efekty  przynoszą też działania promocyjne na przykład Pilskie Targi Edukacyjne organizowane przez Pwoiat Pilsk. W marcu odbyły się one w „gastronomiku” i zgromadziły rekordową liczbę uczestników, tak duże było zainteresowanie gimnazjalistów ich ofertą. Powiat wydał też Informator Edukacyjny dla gimnazjalistów, a dzisiaj wiele naszych placówek organizowało Drzwi Otwarte. Kolejne już w przyszły weekend.

(pp)

eki

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe