Za napad na sklep - trzy najbliższe miesiące w areszcie

  • 11.04.2018, 10:59 (aktualizacja 11.04.2018, 11:04)
  • eki
Za napad na sklep - trzy najbliższe miesiące w areszcie
Za rozbój oraz przywłaszczenie telefonu komórkowego odpowie 29-letni mieszkaniec Wałcza. Mężczyzna w centrum miasta wszedł do sklepu z odzieżą i używając przemocy wobec ekspedientki, dokonał przywłaszczenia pieniędzy. Postanowieniem sądu najbliższe trzy miesiące sprawca spędzi w areszcie. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu, w godzinach dopołudniowych w centrum Wałcza. Napastnik wszedł do jednego ze sklepów z odzieżą, i popchnął ekspedientkę. Kobieta straciła równowagę i przewróciła się na podłogę.

- 29-letni sprawca dokonał przywłaszczenia pieniędzy z szuflady lady sklepowej, w kwocie 60 złotych i uciekł ze sklepu. Krótko po zdarzeniu został zatrzymany przez policjantów. 29-latek przyznał się wtedy do popełnionego czynu oraz do przywłaszczania telefonu komórkowego wartości 900 złotych, którego dokonał w styczniu tego roku. Jak wyjaśnił, podniósł leżący pod ławką telefon i postanowił sprzedać go w lombardzie. Mężczyzna był już w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko mieniu - informuje KPP w Wałczu. 

Sędzia Sadu Rejonowego w Wałczu przychylił się do wniosku prokuratora, poprzedzonego wnioskiem Komendanta Powiatowego Policji w Wałczu, i postanowił zastosować wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 12 lat.

eki

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe