Wałcz z nowym zakładem pracy

  • 12.04.2018, 11:33 (aktualizacja 12.04.2018 11:35)
  • eki
Wałcz z nowym zakładem pracy
Z pomocą nadchodzą unijne środki

Zakład powstanie na zabudowanej nieruchomości 1100 m2 przy ulicy Kołobrzeskiej, działać będzie w branży samochodowej, a zatrudnienie w nim znajdzie ponad 10 osób. Spółka BML zamierza uruchomić produkcję jeszcze w 2018 roku. Z pomocą pomysłowi przychodzi Urząd Marszałkowski, który przekaże fundusze w ramach RPO WZ 2014-2020. Porozumienie obejmujące unijną pomoc podpisane zostanie w Wałczu w piątek, 13 kwietnia 2018 roku. Podpisy na umowie złoży członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska oraz prezes Bogdan Białas.

Zakład produkować ma zabudowy specjalistycznych pojazdów typu śmieciarki czy myjki oraz pojazdy o innowacyjnych podwoziach z napędem elektrycznym marki URSUS. Unijne fundusze Urzędu Marszałkowskiego pozwolą firmie BML na pokrycie części wydatków związanych z zakupem nieruchomości z zabudowaniami oraz z remontem pomieszczeń biurowo-administracyjnych i technicznych, hali produkcyjnej oraz magazynu. Ponadto dzięki dotacji Programu Regionalnego przedsiębiorstwo zostanie także doposażone w nowoczesne maszyny i urządzenia np. do obróbki stali.

Koszt zaplanowanych działań to prawie 4 mln zł,  z czego ponad 1,7 mln zł stanowić będą marszałkowskie eurofundusze. Inwestycja w Wałczu ma być gotowa najpóźniej do końca grudnia 2018 roku. Zatrudnienie w nowym przedsiębiorstwie znajdzie dokładnie 11 osób. Innowacyjny pomysł w niedalekiej przyszłości zapewni spółce BML większą konkurencyjność na rynkach krajowych.

Projekt wpisuje się w założenia 1 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie”, działanie 1.6 „Tworzenie nowych miejsc pracy na obszarze Specjalnej Strefy Włączenia”. SSW to autorski mechanizm Urzędu Marszałkowskiego, który przewiduje pomoc dla tych zachodniopomorskich obszarów, na których zdiagnozowano problemy demograficzne i infrastrukturalne, złą dostępność do usług publicznych, niski potencjał gospodarczy, konsekwencje statusu wsi popegeerowskiej oraz ubóstwo. Obecnie to 74 lokalne samorządy zlokalizowane głównie w środkowej, wschodniej oraz południowo-wschodniej części województwa.

 

fot. By Tedesse

 CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36689662

eki
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe