Kapelan szpitala molestował małoletnią pacjentkę - aktualizacja

  • 14.04.2018, 14:57 (aktualizacja 14.04.2018 16:11)
  • Marek Barabasz
Kapelan szpitala molestował małoletnią pacjentkę - aktualizacja
66-letni salezjanin Jerzy K. wyprowadzony z pilskiego szpitala w kajdankach

 

Na oddziale chirurgii dziecięcej Szpitala Specjalistycznego w Pile doszło do molestowania małoletniej pacjentki przez szpitalnego kapelana.

 

Według naszych źródeł, kapelan już wcześniej zwrócił uwagę na 17-letnią pacjentkę. W miniony piątek zauważono jego podejrzane zachowanie wobec dziewczyny. Duchowny miał dotykać jej bioder i ust, próbował także ją pocałować. Wezwano policję, która wyprowadziła go ze szpitala pod eskortą.

 

Nazajutrz mężczyzna usłyszał zarzut doprowadzenia osoby małoletniej do innej czynności seksualnej. Zastosowano wobec niego dozór policyjny, zakaz kontaktowania się ze świadkami oraz pokrzywdzoną, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz zakaz pełnienia działalności związanej z wychowaniem, edukacją i opieką nad osobami małoletnimi oraz sprawowania funkcji kapelana w placówkach służby zdrowia. Duchowny pozostał na wolności, musi jednak regularnie zgłaszać się na komendę policji.

 

66-letni salezjanin Jerzy K. został zatrudniony jako kapelan pilskiego szpitala z końcem lata ubiegłego roku. Wcześniej był m.in. misjonarzem, najdłużej – bo 13 lat – spędził w Afryce, głównie w Zairze i Kongo. Pracował także na misji w rosyjskim Rostowie.

 

Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pile.

(msz)

 

Marek Barabasz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jolan
Jolan 18.04.2018, 16:15
Podajcie proszę, jaką miesięczna pensję miał ów Salezjanin płaconą przez Dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Pile ?
Ada
Ada 15.04.2018, 10:31
Natychmiast do Afryki dziada niech wraca małpy molestować
Czarni
Czarni 14.04.2018, 23:38
Ciekawe co wyrabial na tych misjach...
jarex
jarex 14.04.2018, 22:46
I tak go pewnie wypuszczą ...

Pozostałe