Warsztaty z Krajną w tle

  • 16.04.2018, 09:43 (aktualizacja 16.04.2018 09:46)
  • Anna Czapla-Furtacz
Warsztaty z Krajną w tle
12 kwietnia w Miasteczku Krajeńskim odbyło się kolejne spotkanie poświęcone kultywowaniu lokalnych tradycji związanych z regionem Krajny. I choć tym razem w gościnnych podwojach Gminnego Domu Kultury tworzono biżuterię i zdobiono ciasteczka, to po raz kolejny w twórczym spotkaniu pojawiły się motywy krajeńskie.

O wyrabianiu krajeńskiej biżuterii metodą quillingu opowiedziała mieszkankom gminy Miasteczko Krajeńskie i gościom z TMŁ Renata Białowąs-Walkowiak. Na opowieściach się nie skończyło, gdyż panie zabrały się do pracy i pod okiem instruktorki z Wielkiego Buczka z kolorowych pasków papieru wyczarowały ozdobne elementy wisiorków i kolczyków.

Równie atrakcyjnie i kolorowo wyglądały warsztaty prowadzone przez Annę Thomas, która wdrażała uczestniczki spotkania w sztukę zdobienia ciasteczek. To było prawdziwe pole do rozwijania wyobraźni, gdyż panie stworzyły kolorowe sowy, wielorybki, kwiaty i wiele innych słodko zdobionych cudeniek.

Instruktorkom za podzielenie się swoją wiedzą i talentem podziękowały dyrektor Gminnego Domu Kultury Ewa Stachowska oraz wójt gminy Miasteczko Krajeńskie Małgorzata Włodarczyk. Warsztaty zorganizowane zostały w ramach projektu dofinansowanego ze środków unijnych „Gmina Miasteczko Krajeńskie stawia na aktywizację mieszkańców”. Wcześniej, również w ramach projektu, odbyły się warsztaty z tkania średniowiecznych krajek przeprowadzone przez Katarzynę Poczewską z Towarzystwa Miłośników Łobżenicy oraz warsztaty z malowania wzorów haftów krajeńskich na ceramice, które poprowadziła Joanna Skiera.

(M)

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe