Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Są pieniądze na likwidację azbestu

Zarząd Powiatu w Pile informuje o rozpoczęciu realizacji zadania związanego z bezpłatnym usunięciem wyrobów azbestowych z terenu powiatu pilskiego. Program jest adresowany do osób fizycznych, prawnych i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej.
Są pieniądze na likwidację azbestu

Środki na realizację przedsięwzięcia pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z budżetu powiatu. Łącznie na ten cel przeznaczono kwotę 225 000 zł. Dofinansowanie do demontażu i transportu wyrobów zawierających azbest oraz ich unieszkodliwienie przyznane będzie w wysokości 100 procent poniesionych kosztów.
Rozliczenie projektu odbywać się będzie w formie bezgotówkowej: poprzez finansowanie prac polegających na demontażu, zbieraniu, transporcie i unieszkodliwieniu wyrobów zawierających azbest z terenu nieruchomości znajdujących się na terenie powiatu pilskiego.
Wykonawcą zadania obejmującego powyższe prace na terenie powiatu będzie firma która zostanie wyłoniona przez Starostwo Powiatowe w Pile w drodze procedury zamówienia publicznego.

- Dzięki otrzymanej dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, powiat wspiera realizację prac związanych z demontażem, transportem i unieszkodliwieniem azbestu. Właściciel posesji może otrzymać na ten cel dotację w wysokości stu procent jego kosztów kwalifikowanych. Starostwo Powiatowe w Pile pozyskało z WFOŚiGW na ten cel 225 tysięcy złotych. Tegoroczna kwota dotacji jest wyższa o 66 tysięcy złotych w stosunku do roku ubiegłego. Warto skorzystać z tego wsparcia tym bardziej że nie wiadomo czy w kolejnych latach projekt ten będzie realizowany. A trzeba pamiętać, że do końca 2032 roku Polska ma zostać całkowicie oczyszczona z azbestu, a koszty jego usunięcia z prywatnych posesji ponosi właściciel budynku. Zachęcam więc mieszkańców naszego powiatu do składania wniosków – powiedział Stefan Piechocki wicestarosta pilski.
W ubiegłym roku w wyniku realizacji projektu usuwania azbestu, dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na terenie naszego powiatu utylizacji uległo ponad 526 ton płyt azbestowych. Koszt realizacji zadania w 2017 roku wyniósł 170 600,00 zł.

Aby wziąć udział w programie należy:

1. Dokonać zgłoszenia na odpowiednim formularzu we właściwym Urzędzie Gminy
w Białośliwiu, Kaczorach, Łobżenicy, Miasteczku Krajeńskim, Pile, Szydłowie, Ujściu, Wyrzysku, Wysokiej.
2. W zgłoszeniu podać m.in. nr działki, obręb, szacunkową ilość odpadów zawierających azbest przewidzianych do demontażu lub usunięcia.
3. Do zgłoszenia dołączyć tytuł prawny do nieruchomości (np. akt notarialny, wypis z rejestru gruntów), kopię uchwały wspólnoty powołującej zarząd, odpis z Księgi Wieczystej dla nieruchomości gruntowej – w przypadku wspólnot mieszkaniowych, itp.
4. W przypadku zgłoszenia na demontaż, transport i unieszkodliwienie dołączyć kopię zgłoszenia robót niewymagających pozwolenia na budowę (wymiana pokrycia dachu lub rozbiórka) bądź kopię pozwolenia na budowę lub rozbiórkę wydanych przez Starostę Pilskiego w Wydziale Architektury i Budownictwa.
5. Dołączyć do wniosku wszystkie oświadczenia o pomocy de minimis.
6. W przypadku rezygnacji z realizacji zadania, dostarczyć pismo do właściwego Urzędu Gminy lub Starostwa.
Nabór wniosków do programu pn. „Realizacja programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest na terenie powiatu pilskiego w 2018 roku” będzie realizowany do 15 czerwca 2018 r. i odbywać się będzie za pośrednictwem gmin powiatu pilskiego.
Zasady i tryb realizacji programu, formularze zgłoszeniowe, oraz inne dokumenty dostępne są na stronie bip.powiat.pila (zakładka „Ochrona środowiska”) a także na stronach internetowych urzędów gmin powiatu pilskiego.

(pp)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: czystyTreść komentarza: Za to Ty z brudnym umysłem zwojujesz internet :)Data dodania komentarza: 07.03.2024, 23:44Źródło komentarza: Z Piły do NASAAutor komentarza: podstawówkaTreść komentarza: Użycie formułki "Rośnie skala" jest wyrazem niezrozumienia podstaw semantyki u Szejnfelda.Data dodania komentarza: 29.02.2024, 21:18Źródło komentarza: Rośnie skala problemów małych firm – senator Szejnfeld zwraca się do rządu o wsparcieAutor komentarza: BiegłyTreść komentarza: Poziom dziennikarski dno. To nie jest fundacja AI i nie ma nic wspólnego ze sztuczną inteligencją. Fundacja jest Ala (w zasadzie Alfreda) Wordena, kosmonauty aerykańskiego, uczestnika Apollo 15.Data dodania komentarza: 27.02.2024, 10:39Źródło komentarza: Z Piły do NASAAutor komentarza: AdminTreść komentarza: W brudnych butach jak na zdjęciu raczej Stanów nie zwojuje...Data dodania komentarza: 27.02.2024, 10:35Źródło komentarza: Z Piły do NASAAutor komentarza: do kurewTreść komentarza: Cóś kurva ostataniemi czasy nie ma nic o lemanie, co wy - kurvy - śpicie, pijaki z wiochy i miasta?Data dodania komentarza: 25.02.2024, 14:42Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 15.Autor komentarza: pjerdutTreść komentarza: tera kaczory som mniastem a wobec powyszszego Wolski Brunek jest burmiszczem. Stokłosa chyba jusz siem zestarzał i jemu zwisa sport.Data dodania komentarza: 22.02.2024, 21:28Źródło komentarza: Pierwszy turniej na wygnaniu, czyli kolejny kaczorski absurd
Reklama
Reklama