Mniej kasy z Unii dla Polski

  • 23.04.2018, 16:47
  • Marek Barabasz
Mniej kasy z Unii dla Polski Krzysztof Kuźmicz
W poniedziałek Piłę odwiedził europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki. Jednym z tematów konferencji prasowej był podział środków unijnych po Brexicie. Europoseł Ryszard Czarnecki rozwiał wątpliwości w sprawie podziału unijnej kasy w przyszłej perspektywie. Pieniędzy dla Polski na pewno będzie mniej, podobnie zresztą jak dla innych krajów Unii Europejskiej. Przy okazji spotkania ponownie poruszono również temat nominacji Prawa i Sprawiedliwości na burmistrzów i prezydentów miast.

Europoseł Ryszard Czarnecki spotkał się z mediami w towarzystwie burmistrza Trzcianki Krzysztofa Czarneckiego oraz posłanki Marty Kubiak i Marcina Porzucka. Jak więc łatwo się domyślić, tematy spotkania dotyczyły dość szerokiego spektrum od spraw unijnych, po krajowe i wreszcie lokalne. To, co dotyczy nas wszystkich, to kwestia podziału środków unijnych w kolejnej perspektywie finansowej.

 

- Przyszły budżet Unii Europejskiej na pewno będzie mniejszy. Po odejściu Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej tworzy się w nim duża dziura. Składka roczna Londynu to ok. 14 mld euro, czyli w sumie ok. 100 mld euro w siedmioletnim okresie rozliczeniowym. I to jest główny powód, dla którego ten unijny tort będzie mniejszy i w związku z tym kawałek dla Polski również będzie mniejszy – powiedział europoseł Ryszard Czarnecki.

 

Przy okazji podkreślił, że w jego opinii działania na arenie międzynarodowej europosłów Platformy Obywatelskiej oraz samego Donalda Tuska nie przyczyniają się do umacniania pozycji Polski w Unii Europejskiej. Zdaniem europosła Czarneckiego politycy opozycji powinni powstrzymać się przed atakami na własny kraj.

 

- Chciałbym podkreślić, że różnego rodzaju stanowiska czy listy wysyłane przez europosłów np. przez europosłów Platformy Obywatelskiej mówiące o wzroście antysemityzmu w Polsce uderzają w wizerunek naszego kraju. Nie jest to prawda i potęguje pewien stereotyp, który gdzieniegdzie na zachodzie istnieje – powiedział Ryszard Czarnecki.

 

Przy okazji spotkania ponownie padło pytanie o kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w najbliższych wyborach samorządowych. To pojawia się od kilkunastu miesięcy i za każdym razem odpowiedź jest identyczna: na razie nie ujawniamy nazwisk naszych kandydatów.

 

- Jeśli chodzi o ogłoszenie kandydatów na prezydentów czy burmistrzów, to przyjdzie na to jeszcze czas. Nastąpi to w całym naszym kraju w tym samym czasie. Myślę, że jest to kwestia nie ostatnich dni, a tygodni. Chciałbym przy okazji zaznaczyć, że Prawo i Sprawiedliwość również w Pile wystawi kandydata na prezydenta – powiedział burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki.

Marek Barabasz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kot prezesa
Kot prezesa 24.04.2018, 18:37
Czarnecki to buc jakich mało.
ded
ded 25.04.2018, 22:16
Ale obatel zna się na wszystkim

Pozostałe