Wjechał na pasy, prawie potrącił pieszego i odjechał...wzdłuż chodnika

  • 08.05.2018, 09:41
  • Anna Czapla-Furtacz
Wjechał na pasy, prawie potrącił pieszego i odjechał...wzdłuż chodnika
Współdziałanie strażników miejskich w Pile i pilskich policjantów doprowadziło do ustalenia i ukarania kierującego pojazdem, który spowodował zagrożenie w ruchu drogowym na terenie miasta Piły.

29 marca 2018r. policjanci z KPP Piła otrzymali od Straży Miejskiej w Pile zapis z monitoringu miejskiego, na którym kamera zarejestrowała niebezpieczne zdarzenie w ruchu drogowym. Na skrzyżowaniu ul. Bydgoskiej z Roosevelta kierujący pojazdem KIA Venga nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, który wszedł na przejście dla pieszych, gdy sygnalizator wskazywał światło zielone.

Nie stosując się do przepisów ruchu drogowego kierowca pojazdu spowodował realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zmuszając przechodzącego mężczyznę do odskoczenia w celu uniknięcia potrącenia. Ponadto sam kierujący unikając zderzenia z pieszym wjechał i kontynuował swoją jazdę wzdłuż chodnika, co również było bardzo niebezpieczne.

Funkcjonariusze z Zespołu Wykroczeń natychmiast po otrzymaniu informacji o zdarzeniu bardzo dokładnie przeanalizowali zebrany materiał i na podstawie podjętych czynności doprowadzili do ustalenia sprawcy, którym okazał się 47 letni mieszkaniec Piły.

Apelujemy do wszystkich kierowców, o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach w mieście w szczególności przy przejściach dla pieszych!

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest jednym z priorytetów działań prowadzonych przez funkcjonariuszy KPP Piła, dlatego będzie kontynuowana współpraca ze Strażą Miejską w celu podejmowanie skutecznych środków prawnych wobec osób łamiących przepisy ruchu drogowego.

sierż. sztab. Jędrzej Panglisz

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe