Terytorialsi w Dolaszewie

  • 8.05.2018, 13:07 (aktualizacja 08.05.2018 21:53)
  • Anna Czapla-Furtacz
Terytorialsi w Dolaszewie
Jak już informowaliśmy, w Dolaszewie ma powstać 122. batalion lekkiej piechoty 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wkrótce starostę pilskiego ma odwiedzić w tej sprawie dowódca wielkopolskich Terytorialsów, płk Rafał Miernik.

 

-Decyzja o sformowaniu batalionu w powiecie pilskim nie była podjęta tylko z uwagi na przesłanki operacyjne, związane z funkcjonowaniem wojsk OT, ale także na chęć ożywienia regionu, który mam nadzieję, zostanie kluczowym partnerem w procesie formowania Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej – mówi dowódca 12. WBOT płk Rafał Miernik.

Spotkanie w Pile, zaplanowane na 16 maja br. będzie miało charakter informacyjno - zapoznawczy i zostanie połączone z rekonesansem terenu w stałym rejonie odpowiedzialności przyszłego 122. batalionu lekkiej piechoty w Dolaszewie.

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe