BARTAS SZYMONIAK w Trzciance

  • 10.05.2018, 10:15 (aktualizacja 10.05.2018 10:19)
  • eki
BARTAS SZYMONIAK w Trzciance fot. Beata Cała
Zapraszamy na wyjątkowy koncert. W Młodzieżowym Domu Kultury w Trzciance, już 18 maja, wystąpi Bartas Szymoniak.

Twórca stylu BEATROCK - gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów. Absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach, laureat "IDOLA", frontman grupy Sztywny Pal Azji (2008-2015).

Marek Sierocki powiedział o nim: „Ty tworzysz nowy gatunek muzyki”. Podobnie napisał Onet.pl. Z kolei Dorota Wellman nazwała go człowiekiem - orkiestrą.

Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy (bas, perkusja, trąbki,śpiew itd.), a następnie zapętla na tzw. looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstają kompozycje artysty - człowieka orkiestry. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista Michał Parzymięso.

W dniu 1.03.2017 r. premierę miał album pt. "Alarm", nagrany w taki właśnie sposób. Jest to pierwsza tego typu płyta w Polsce, będąca jednocześnie ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów. Wiersze A.Słonimskiego, K.K. Baczyńskiego oraz T.Gajcego zostały pokazane w nowatorskich aranżacjach beatrockera.

Płyta obok "Powstania" Lao Che i "Jestem przestrzeń " Moniki Borzym, zaliczana jest obecnie do najważniejszych w tej tematyce. Nominowana została również do nagrody "Strażnika historii". Premiera płyty miała miejsce podczas specjalnego koncertu live dla TVP 1 " Niezłomnym - honor", a zapowiedzią są tytułowy "Alarm", "Portret" oraz "Wiatr". Podczas koncertu usłyszeć też można utwór "Wolność" Chłopców z Placu Broni we własnej aranżacji Artysty oraz nowy premierowy singiel.

Koncerty Bartasa to wyjątkowa uczta dla osób ceniących wybitną polską poezję i jak i nowatorstwo w sztuce!

Album ‚Alarm“ stał się dla Artysty także pewnego rodzaju misją. Świetnie przyjmowane koncerty dla szkół spowodowały, że Bartas zdecydował się na cały cykl takich wydarzeń, które zostały objęte patronatem Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty. Okazuje się, że poezja może być „trendy“, a koncerty prawdziwą lekcją historii przekazywaną uczniom w niebanalny i odkrywczy sposób.

 

Marek Sierocki o "Alarmie" : "Dla mnie jest to coś wyjątkowego! Myślałem, że połączenie beatrocka z takim tekstem jest niemożliwe, tymczasem Ty sprawiasz, że to żyje na nowo".

Bartas występował na najważniejszych imprezach muzycznych w Polsce i za granicą, m.in. na festiwalach w Opolu, Sopot Top Trendy, w Węgorzewie, Jarocin Festiwal, Festiwal R.Riedla w Chorzowie czy Taste of Polonia w Chicago, koncertował także w Belgii, Austrii i na Ukrainie.

Oficjalny Facebook fanpage Artysty: www.facebook.com/bartas.szymoniak/

 

ZAPRASZAMY!!!

 

Bilety:

- przedsprzedaż / rezerwacje: 20 zł

- w dniu wydarzenia: 30 zł

 

Rezerwacje:

- SMS +48 608 297 629

(imię, nazwisko, nazwa wydarzenia, liczba biletów)

- tel. (08:00-16:00) +48 696 465 649 (sekretariat MDK)

- osobiście w sekretariacie MDK

- OnLine: www.klubanimacjimdk.8merch.com

 

Bilety zarezerwowane będą do odbioru w kasie klubu tuż przed wydarzeniem.

Liczba miejsc ograniczona!

 

Uwaga: zaplanowane są koncerty dla szkół w godzinach południowych. Więcej informacji: +48 608 297 629

                                                                                  

Klub Animacji MDK

HPG Promotion Group

Jurek Hippmann

fot. Beata Cała, Klaudia Błaszczyk

eki

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
?
? 17.05.2018, 15:40
a kto ot jest???

Pozostałe