Basen do rozbiórki?

  • 11.05.2018, 08:00
  • eki
Basen do rozbiórki?
ZŁOTÓW Eksperci zalecają wyburzenie niecki basenu!

Kolejna ekspertyza części rehabilitacyjnej złotowskiej pływalni Laguna i wynikające z niej porażające wnioski. Eksperci zalecają wyburzenie niecki basenu! Podczas dzisiejszej konferencji prasowej burmistrz Złotowa Adam Pulit odniósł się do kwestii części rehabilitacyjnej pływalni Laguna i niemożności jej użytkowania.

Ratusz otrzymał wynik kolejnej ekspertyzy niecki z części rehabilitacyjnej złotowskiej pływalni, tym razem wykonanej przez rzeczoznawcę budowlanego z Płocka. Na potrzeby ekspertyzy pobrano 15 prób betonu, wykonano badanie na ściskanie i nasiąkliwość.

Badania nasiąkliwości potwierdziły wysokie zawilgocenie, wykazano, że przy budowie niecki mieszanka betonu była źle zagęszczana, co sprawiło, że beton ma zbyt dużą porowatość i niekorzystną wodoszczelność. Wylewana mieszkanka betonu nie była zagęszczana maszynowo, i była zostawiona sama sobie do ułożenia... Na fotografiach w ekspertyzie przedstawiono niewystarczające zagęszczenie mieszanki betonu. Ponadto użyto mieszanki znacznie zawyżonej klasy. Z badań wynika też, że nasiąkliwość betonu przekracza 5%, co jest niekorzystne dla tego typu obiektu.

W Instytucie Budownictwa Politechniki Warszawskiej w Płocku wykazano dokładnie, że przy budowie niecki użyto zbyt "silnego" betonu (o sześć klas wyższego od projektowanego, co jest poważnym błędem w sztuce), a jednocześnie wykonano niewystarczające zbrojenie przeciwskurczowe. Przy dużej porowatości betonu ten fakt stwarza duże ryzyko wadliwej pracy niecki basenu. - W końcowej części ekspertyzy - mówił burmistrz - "Zaleca się wyburzenie istniejącej konstrukcji niecki basenu w części rehabilitacyjnej w pływalni Laguna i zbudowanie jej od nowa"...

- Wiemy już, że niecka nie nadaje się do użytku w obecnej postaci. Do prokuratury prześlemy zawiadomienie uzupełniające - dodał burmistrz - bo już wiemy co dolega temu obiektowi. Przesądzony jest także pozew wobec wykonawcy, z którym bezwzględnie się rozstajemy.

Obiekt oddany do "użytku" 31 października 2013 roku być może nie zostanie wyburzony, ale każdy inny sposób jego ratowania solidnie wykosztuje złotowskiego podatnika...

(jj)

O sprawie pisaliśmy w materiale:

Afera w Lagunie. Miała być rehabilitacja - jest prokuratura 

znajdziesz go tutaj: 

http://www.dzienniknowy.pl/wiadomosci/2522,afera-w-lagunie-miala-byc-rehabilitacja-jest-proku

 

 

 

 

eki
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Łukasz Mastalerek
Łukasz Mastalerek 12.05.2018, 06:45
Napewno dla mieszkańców Złotowa jest to ważna informacja,jednak przypominam że w Pile w Lipcu ma być wyburzany Wodnik i zastanawia mnie czemu wszystkie lokalne media milczą na ten temat?
Może dlatego że żadne ekspertyzy nie potwierdzają słuszności tego zamierzenia?,tymczasem z Wodnika korzysta conajmniej kilka tysięcy mieszkańców powiatu,głównie Piły ale nie tylko.

Pozostałe