Paliło się w Pile

  • 11.05.2018, 18:19 (aktualizacja 11.05.2018 18:20)
  • Anna Czapla-Furtacz
Paliło się w Pile
We wrorek, 8 maja w godzinach popołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w Pile. Zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśnicze nr 1 i nr 2 z Piły.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy przeprowadzili rozpoznanie. Ustalono, że pożarem objęte jest całe poddasze oraz dach obiektu. Z informacji od osób postronnych wynikało, że budynek nie jest na stałe zamieszkany, lecz w środku mogą znajdować się jakieś osoby. Działania strażaków, którzy ze względu na bardzo duże zadymienie musieli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych, polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, gaszeniu pożaru wewnątrz budynku oraz z zewnątrz z kosza drabiny mechanicznej. Równolegle z działaniami gaśniczymi przystąpiono do przeszukania budynku przy użyciu kamery termowizyjnej, jednak nikogo nie znaleziono. Na miejsce przybyło pogotowie gazowe oraz pogotowie energetyczne, które odłączyły media.

W akcji trwającej 2,5 godziny brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej - 17 strażaków.

Opracował: mł. kpt. Jacek Michalski, JRG nr 1 Piła

Zdjęcia: kpt. Grzegorz Orłowski mł. asp. Radosław Meller, JRG nr 1 Piła

 

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe