Strażacy w Górce Klasztornej

  • 15.05.2018, 19:03 (aktualizacja 15.05.2018 19:04)
  • Anna Czapla-Furtacz
Strażacy w Górce Klasztornej
W Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej już po raz 35. odbył się Dzień Skupienia, na którym spotkali się członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych.

W uroczystości, która odbyła się w minioną sobotę wzięło udział 350 osób: 26 pocztów sztandarowych, 42 delegacje z różnych OSP i PSP z powiatu pilskiego i okolicznych, w sumie 220 strażaków i ponad 120 gości.
Gości przywitał burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś, a przybyli również pilscy parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, w tym powiatu pilskiego, który reprezentował starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile. Obecni byli także przedstawiciele zakładów pracy oraz rodziny strażaków.
O godz. 11 rozpoczęła się Msza Święta, po której poczty sztandarowe wraz z uczestnikami nabożeństwa wzięły udział w procesji po gaju góreckim. O oprawę muzyczną uroczystości zadbała orkiestra dęta OSP z Osieka nad Notecią
Spotkanie zakończono wspólnym poczęstunkiem.
Patronat nad Dniem Czuwania objęło Starostwo Powiatowe w Pile.

(pp)

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe