Budowlanka Cup

  • 26.05.2018, 00:14 (aktualizacja 26.05.2018 00:16)
  • Anna Czapla-Furtacz
Budowlanka Cup
W czwartek, 24.05. na boisku stadionu przy ulicy Okrzei w Pile odbył się pierwszy Turniej Piłkarski Szkół Podstawowych „Budowlanka Cup”.

Turniej został zorganizowany z inicjatywy dyrektora i nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Pile, członków Stowarzyszenia „Nasza Budowlanka”, przy wsparciu Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.

Pilska Budowlanka od lat skupia uczniów, którzy mają zainteresowania piłkarskie, przez szereg lat reprezentacja szkoły plasowała się w finałach o mistrzostwo powiatu pilskiego w tej dyscyplinie. Dlatego też organizatorzy zdecydowali się na zorganizowanie turnieju dla uczniów szkół podstawowych. Kolejnym powodem by spotkać się na stadionie piłkarskim są nadchodzące Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji.

Do udziału w pierwszym turnieju „Budowlanka Cup” zaproszono 10 zespołów z Piły i terenu Powiatu Pilskiego. Ostatecznie do turnieju zgłosiło się sześć zespołów, a były to : SP 2, SP 3, SP 5, SP 6, SP Kaczory oraz reprezentacja gospodarzy turnieju czyli Budowlanka, którą reprezentowali uczniowie klas pierwszych.

Po rozlosowaniu zespołów powstały dwie grupy rozgrywkowe, w których mecze toczyły się „każdy z każdym”.

Grupę pierwszą stworzyły zespoły: SP Kaczory, SP 5 Piła, SP 6 Piła. Grupę drugą stworzyły zespoły ; ZSP nr 3 w Pile, SP 3 Piła, SP 2 Piła.

W półfinałach turnieju spotkały się zespoły : SP 5 : Budowlanka (0 : 1) oraz SP Kaczory: SP 3 (0 : 1). W meczu o miejsca 5 i 6 spotkały się zespoły SP 2 i SP 6. Lepszym okazał się zespół SP 6 strzelając dwie bramki zespołowi SP 2. W meczu o miejsca 3 i 4 zagrały zespoły SP 5 i SP Kaczory. W meczu padła jedna bramka dla SP 5 i to ta drużyna zajęła trzecie miejsce na podium turnieju. W meczu finałowym o zwycięstwo w I Turnieju „Budowlanka Cup” spotkały się zespoły Budowlanki i SP 3 Piła. Zdecydowanie wynik na swoją stronę rozstrzygnął zespół gospodarzy czyli Budowlanki, który 3 : 0 pokonał SP 3 Piła. W ten sposób zwycięzcą I Turnieju Piłkarskiego „Budowlanka Cup” został zespół ZSP nr 3 w Pile. Drugie miejsce przypadło reprezentacji SP 3 w Pile. Trzecie miejsce zajął zespół SP 5 w Pile.

Na koniec imprezy dyplomy i puchary a także nagrody rzeczowe uczestnikom turnieju wręczyli , Etatowy Członek Zarządu Powiatu Pilskiego Przemysław Pochylski i dyrektor ZSP nr 3 w Pile Arkadiusz Jeż.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Pile, Stowarzyszenia „ Nasza Budowlanka” oraz Fitness Clubu „GymFactory” w Pile.

Organizatorzy dziękują dyrekcji MDK Iskra w Pile za udostępnienie boiska oraz infrastruktury na potrzeby organizacji turnieju oraz przedstawicielom klubu piłkarskiego KP Piła za pomoc w organizacji imprezy.

Do zobaczenia za rok.

(ap)

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
GrzesiekM
GrzesiekM 31.05.2018, 18:53
Sport to super sprawa, a jak i jakieś sukcesy są to podwójnie dobrze ;) sam bym się chcial ruszyć bo za dużo przy kompie człowiek spędza czasu pobierając mp3 z youtube https://mp3skull-tube.net

Pozostałe