6 mln zł dla dzieci szkolnych

  • 4.06.2018, 10:54 (aktualizacja 04.06.2018 11:00)
  • Krzysztof Kuźmicz
6 mln zł dla dzieci szkolnych
Będą pieniądze dla rodziców dzieci pobierających naukę w podstawówkach i szkołach średnich. Wnioski można składać od lipca przez internet, a od sierpnia osobiście w wybranych jednostkach.

Program skierowany jest do wszystkich rodziców dzieci w wieku szkolnym, niezależnie od tego, ile zarabiają. Korzystać z niego mogą dzieci uczące się w szkołach podstawowych, a w wielu wypadkach także w szkołach średnich. Tu wyróżniamy trzy grupy beneficjentów: uczniowie szkół średnich do 18. roku życia bez żadnych dodatkowych warunków, uczniowie szkół średnich do 20. roku życia, jeśli naukę w danej szkole rozpoczęły jeszcze przed ukończeniem osiemnastu lat oraz dzieci niepełnosprawne do 24. roku życia bez żadnych dodatkowych wymogów.

 

- Wszyscy rodzice lub opiekunowie otrzymają te środki. W powiecie pilskim jest około 20 tysięcy dzieci, które mogą być objęte tym programem, a w samej Pile jest ich ponad 10 tysięcy. To oznacza, że do powiatu pilskiego popłynie kwota około 6 mln zł, a do samej Piły blisko 4 mln zł – mówił poseł Marcin Porzucek.

 

Wnioski będzie można składać osobiście od 1 sierpnia w gminach i ośrodkach pomocy społecznej. Jeszcze wcześniej, bo od 1 lipca będzie można korzystać z platformy Empatia i wszystkie dokumenty wypełnić przez internet. Takie rozwiązanie poleca poseł Porzucek.

 

- Po pierwsze nie trzeba iść do urzędu. Poza tym zwiększa szanse na otrzymanie środków jeszcze w czasie wakacji, gdy faktycznie będzie kupowana wyprawka szkolna.

 

Wszyscy rodzice, którzy złożą wnioski w lipcu i sierpniu mają gwarancję otrzymania 300zł na jedno dziecko w ciągu mniej więcej miesiąca, a więc najpóźniej we wrześniu. Spóźnialscy także otrzymają dodatkową szansę, bo wnioski będą przyjmowane aż do listopada. Warto jednak pospieszyć się, by pieniądze szybciej wpłynęły na konto.

Krzysztof Kuźmicz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pi
Pi 8.06.2018, 23:06
I oto kolejne przekupstwo przedwyborcze

Pozostałe