Ostrzegają i edukują

  • 4.06.2018, 13:19
  • Anna Czapla-Furtacz
Ostrzegają i edukują
CHODZIEŻ. Strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży nie tylko ratują ale także prowadzą pokazy i prezentacje sprzętu ratowniczo – gaśniczego.

Ponad pół tysiąca uczestników wzięło udział w majowych prezentacjach połączonych z zajęciami edukacyjnymi dla najmłodszych mieszkańców miasta i powiatu chodzieskiego. Skorzystały głównie przedszkola.

I tak przedszkolaki m.in. z Niepublicznego Przedszkola nr 2 im. Szewczyka Dratewki, Niepublicznego Przedszkola nr 4 "Pod Dębusiem Olbrzymkiem" oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 odwiedzili siedzibę jednostki PSP w Chodzieży. Ponadto funkcjonariusze PSP podjechali samochodami gaśniczymi do Przedszkola Miejskiego nr 5 oraz Niepublicznego Przedszkola nr 3 "Wesoły Smyk".

Głównym tematem spotkań było bezpieczne zachowywanie się w czasie wypoczynku letniego, w tym zagrożenia jakie występują na strzeżonych i niestrzeżonych akwenach wodnych. Poza tym przybliżone zostały m.in. tematy związane z zagrożeniami występującymi w domach i miejscach zamieszkania zbiorowego. Ponadto odbyły się pokazy specjalistycznego sprzętu strażackiego. Łącznie w zajęciach uczestniczyło pół tysiąca przedszkolaków i uczniów oraz kilkadziesiąt wychowawców i nauczycieli.

Akcja edukacyjna odbyła się w ramach ogólnopolskich akcji edukacyjno-informacyjnych „Kręci mnie bezpieczeństwo”, „Kręci mnie bezpieczeństwo - nad wodą”, „BEZPIECZNE WAKACJE”, „STOP pożarom traw”, „CZAD i OGIEŃ – obudź czujność”.

Leszek Naranowicz zastępca komendanta powiatowego PSP w Chodzieży: - W związku z trwającym okresem letnim apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, rozwagi i trzeźwego umysłu podczas wypoczynku nad wodą! Szczegółowe porady dotyczące bezpiecznego zachowywania się przy występujących zagrożeniach podczas wakacji można uzyskać na stronie internetowej komendy http://www.chodziez.psp.wlkp.pl/ zakładce „PORADY”.

pik

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Liliana Gomowska
Liliana Gomowska 5.06.2018, 10:43
Dobra inicjatywa miasta, zwłaszcza teraz w sezonie letnim. Ostrzegajmy i edukujmy jak najwięcej to często zapobiega wielu tragediom
https://www.lizurej.pl/

Pozostałe