Strażacy ćwiczą na wypadek powodzi

  • 5.06.2018, 10:42 (aktualizacja 05.06.2018 10:45)
  • Anna Czapla-Furtacz
Strażacy ćwiczą na wypadek powodzi
Na terenie powiatu chodzieskiego w pobliżu Margonina odbyły się strażackie sprawdzające ćwiczenia taktyczno-bojowe z zakresu działań przeciwpowodziowych.

Ćwiczenia miały charakter niezapowiedziany i zostały przeprowadzone przez funkcjonariuszy z Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. W ćwiczeniach wzięły udział siły i środki powiatu chodzieskiego oraz wągrowieckiego. Założenia do wykonania postawione przez kierownika ćwiczeń polegały na ewakuacji osób z terenów odciętych przez wodę przy użyciu łodzi, wypompowywaniu wody z zalanych terenów oraz podwyższeniu korony wału przy pomocy rękawów przeciwpowodziowych.

Na miejsce ćwiczeń przybył Komendant Powiatowy PSP w Chodzieży st. kpt. Ryszard Skiba, Policja oraz pracownik Urzędu Miasta i Gminy Margonin zajmujący się sprawami dotyczącymi zarządzania kryzysowego i bezpieczeństwa.

W ćwiczenia udział wzięły zastępy JRG Chodzież, JRG Wągrowiec, OSP KSRG Margonin, OSP KSRG Szamocin, OSP KSRG Lipa-Nowy Dwór, OSP KSRG Milcz, OSP Lipia Góra oraz OSP Podstolice.

Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz.

Zdjęcia: dh Jakub Hermaszewski (OSP Margonin)

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ginewra
ginewra 5.06.2018, 14:52
To wyjątkowo głupie, zważywszy, że panuje katastrofalna susza.

Pozostałe