Zanurz się w lesie po uszy

  • 11.06.2018, 11:25 (aktualizacja 11.06.2018 15:11)
  • Anna Czapla-Furtacz
Zanurz się w lesie po uszy
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile zaprasza dzieci i dorosłych na spotkanie, warsztat artystyczny i do wspólnego czytania z Mateuszem Wysockim. Inspirację do spotkania stanowić będzie książka pt. „Las zabaw” ze wspaniałymi ilustracjami Agaty Królak. Termin: sobota, 16 czerwca br. Miejsce: Piła, godz. 11.00, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17; Wiktorówko, godz. 16.00, plac przed szkołą podstawową.

Niektórzy twierdzą, że w lesie nie dzieje się nic ciekawego. Bo co interesującego może być w rosnących od kilkudziesięciu lat drzewach, wiewiórkach skaczących po gałęziach i ptakach śpiewających gdzieś w górze? Tymczasem las może być poetycką inspiracją, poligonem doświadczalnym i niewyczerpanym źródłem wiedzy. To tu najlepiej szuka się grzybów, tańczy wśród liści i puszcza łódki z kory.

Mateusz Wysocki zajmuje się muzyką elektroakustyczną, preparowanym field-recordingiem, słuchowiskami i dub techno. Swoje instalacje dźwiękowe prezentował w Polsce, Grecji, Irlandii, USA, we Włoszech i w kilku innych krajach. Związany z niezależnymi wytwórniami Minicromusic, BDTA i Monotype. Prowadzi label Pawlacz Perski. Stypendysta Prezydenta Miasta Białegostoku. W wolnych chwilach zajmuje się pisaniem bajek dla dzieci. Do tej pory opublikował dwa tytuły we współpracy z Agatą Królak - „Skrytki” wydane nakładem Ładnego Halo i "Las Zabaw" w Czerwonym Koniku.

Spotkania w ramach działań artystycznych i społecznych pn. „Książka jest OK.!” Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im Pantaleona Szumana w Pile. Współorganizator : Biblioteka Publiczna w Łobżenicy.

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe