Redaktor Marchewka na jubileuszu

  • 13.06.2018, 08:22
  • Mariusz Markowski
Redaktor Marchewka na jubileuszu
W związku z dziesięcioleciem działalności o Szkole Tenisa Skrzat znów jest głośno. Ale nie tylko z uwagi na jubileusz.

To wiemy: Szkołę Tenisa Ziemnego Skrzat w 2008 roku założył Krzysztof Luchowski. Czy tenis ziemny ma szansę większego rozwoju w Pile?
Wszystko zaczęło się podczas studiów w Szczecinie – mówi nam K. Luchowski. - Będąc członkiem  AZS Szczecin miałem możliwość rozwijania swoich umiejętności tenisowych i współpracy ze szkółkami tenisowymi szkolącymi dzieci i młodzież na pięknych kortach przy Al. Wojska Polskiego – dodaje.
Decydent Szkoły do dziś wspomina największy sukces, za jaki uważa pierwsze miejsce Weroniki Krzemińskiej w Finale Wojewódzkim Mini – Tenisa Zima 2011 / 2012. Ówczesny turniej, w kategorii SZKRABY, rozgrywany był na kortach   tenisowych  Centrum Tenisowego Angie w Puszczykowie.
Duma rozpiera Luchowskiego do dziś. Niebawem planuje wydanie pierwszej w Polsce kolorowanki edukacyjnej I Love Tenis dla najmłodszych dzieci. Książeczka ta ma rozbudzić u dzieci zainteresowanie tenisem!
Póki co Luchowski wraz z Robertem Maretem przygotowali jubileusz 10 lecia Szkoły. Natrudzili się niemiłosiernie. Jeszcze o 5 rano w dniu turnieju – korty przy Aquaparku był niemal całkowicie zalane.
Na obiektach spółki miejskiej przy Aquaparku-u  w Pile, w pierwszej edycji turnieju SKRZAT CUP, wystartowało 50 zawodników: z Piły, Poznania, Wałcza, Krajenki, Chodzieży.
Do Piły na jubileusz przyjechał Michał Filipiak. To znana osobowość w dziedzinie dziecięcego tenisa. Zwłaszcza jego – jako Redaktor Marchewka – publikacje są na ogół w tym światku bardzo znane:
Tenisowy Świat Piłek, Redaktor Marchewka Moja Pierwsza Książka Tenisowa czy Książeczka dla przedszkolaków!
Tegoroczny turniej Skrzata wpisał się jako doskonała forma integracji środowiska tenisowego, tego lokalnego i regionalnego, a także promocję naszego miasta i regionu.

Wyniki:
kategoria wiekowa
do 8 lat:
1.Manszewski Antek
2.Ratajczak Nikodem
3.Młotkowska Laura
  Laskowski Aleksander
kategoria wiekowa
do 9 lat
1.Borkowski Łukasz
2.Bogusławska Wiktoria
3.Gański Franek
  JędraszczakMaciej
kategoria wiekowa
do 10 lat
1.Tutak Stasiu
2.Laskowski Wiktor
SKRZATY - dziewczynki
1.Nitecka Julia
2.Gańska Karolina
3.Kordylewicz Martyna
  Andrzejewska Natalka
SKRZATY - chłopcy
1.Witwicki Alan
2.Hinca Mikołaj
3.Laskowski Wiktor
   Winiarczyk Jakub
MŁODZICY
1.Gogulski Jakub
2.Janusz Krzysztof
3.Hinca Mikołaj
  Witwicki Alan
KADECI
1. Skierski Mateusz
2. Jabłońska Monika
3.Cerajewski Filip
   Rewoliński Marek

Mariusz Markowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe