Janusz zabrał swój puchar

  • 13.06.2018, 08:25
  • Mariusz Markowski
Janusz zabrał swój puchar
Ten finał planowany był już kilkanaście razy i zawsze coś wypadło …

Jeszcze w zeszłym roku, zgodnie z terminarzem, wyłoniono mistrzów Ekstraligi i I ligi singlowej. Co więcej poznaliśmy także mistrzów ligi miksta. Jedynie rozegranie finał debla nastąpiło dopiero teraz.
Kilkanaście razy ten finał był już planowany. A to kontuzje, a to wyjazdy służbowe stawały na przeszkodzie. Wreszcie doszło do starcia. Warto było czekać. Mecz dostarczył niecodziennych emocji, a dramaturgii nie powstydziłby się sam Alfred Hitchcock.
Po jednej stronie siatki Rajmund Prezes Pilecki, człowiek, który o windach – konkretnie o elektromechanice dźwigowej, wie wszystko. Po drugiej Janusz Polaszek, ten m.in. od ozdób bożonarodzeniowych, właściciel firmy Goliat, sponsora tytularnego rozgrywek.
Partnerami obu byli ludzie, o których się zwykło mówić, że na tenisie zjedli zęby. Obaj: Tomasz Dłużak i Robert Maret, na co dzień zajmują się właśnie tenisem. To były filary obu debli. Zdaniem wielu, duże znaczenie miała aktualna dyspozycja Polaszka i Pileckiego.
Po pierwszym secie wydawało się, że para Dłużak-Pilecki nie będzie potrzebowała zbyt wiele czasu, by rozstrzygnąć ten pojedynek na swoją korzyść. Wynik 6:2 pozwalał tak przypuszczać. W drugiej partii Maret z Polaszkiem odżyli. Mozolnie ciułali gem po gemie. Emocje sięgały zenitu, gdy szala wygranej przechylała się z jednej na drugą stronę. Dłużak z Pileckim byli już w ogródku, już witali się z gąską – w II secie mieli piłkę meczową!
Rywale wyszli z opresji. Wygrali tie breaka 7:6. To był przełom. Pan Tomasz z Panem Prezesem Rajmundem już nie podnieśli się. Przegrali trzecią partię 1:6.
Janusz Polaszek i Robert Maret sięgnęli po wygraną, zwycięstwo w dobrym stylu, które rywale i wygrani przyjęli z godnością i wzajemnym szacunkiem.

Mariusz Markowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wielep
Wielep 13.06.2018, 13:39
O ile rozchodzi siem o puchary, to Leman osiural redakcje tygodnika nowego i ówczesnego red nacz szalbierza. Podobnierz stoi on gdzieś zadzerwialy na Ruzwelta 39
hehe
hehe 17.06.2018, 08:35
turas cały czas siura w jacka
hehe
hehe 17.06.2018, 09:21
Przepraszam, ale jestem głupi i mam niską samoocenę. Jak zapomnę wziąć leki, to pieprzy mi się w główce i wypisuję głupoty pod różnymi nickami.
Chochlik
Chochlik 16.06.2018, 23:27
Podobnież pisze się przez zet z kropką. -ż jest partykułą wzmacniającą.

Pozostałe