Jesteśmy razem – jubileuszowe spotkanie rodzin i przyjaciół DPS

  • 18.06.2018, 10:57 (aktualizacja 18.06.2018 11:21)
  • Anna Czapla-Furtacz
Jesteśmy razem – jubileuszowe spotkanie rodzin i przyjaciół DPS
W sobotę, 16 czerwca odbyło się jubileuszowe spotkanie rodzin i przyjaciół Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Pile. Takie spotkania - pod hasłem „Jesteśmy razem” - odbywają się tu od 25 lat. Sam DPS przy 11 Listopada w Pile istnieje z kolei od 26 lat.

Spotkanie mieszkańców ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi Domu jest zawsze wielkim wydarzeniem i przeżyciem, dla wszystkich, również pracowników. Spotkanie odbyło się na dziedzińcu przed DPS, tu zgromadzili się podopieczni, ich rodziny i licznie goście.
- Doskonale wiemy jak ważną rolę w życiu naszych mieszkańców odgrywa utrzymywanie kontaktu i wzmocnienie więzi z osobami bliskimi. Dlatego zawsze dokładamy wszelkich starań, aby dzień ten był dniem szczególnym dla każdego, byśmy mogli razem się spotkać i spędzić ze sobą czas. Dziękuję za liczne przybycie – powiedział Bogusław Mikita, dyrektor DPS w Pile, witając gości.
Patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.
- Chciałbym powitać współorganizatorów tego spotkania, panią Bożenę Świniarską, przewodniczącą samorządu mieszkańców, jej córkę - przyjaciela Domu Pomocy Społecznej, byłych dyrektorów, pracowników, przyjaciół, wszystkich, którzy dzisiaj tutaj jesteście – mówił starosta Eligiusz Komarowski. Wszystkim, którzy wspierają działalność tego Domu na co dzień, nawet dobrym słowem, należą się wielkie podziękowania. Spędzimy dzisiaj tutaj wspólnie kilka godzin, integrując się, przekazując sobie miłe słowa i spędzając ze sobą czas. To właśnie jest najważniejsze dla naszych mieszkańców, że z nimi jesteśmy, o nich dbamy i o nich pamiętamy.
Wzruszające powitanie przygotowała również Bożena Świniarska, najstarsza mieszkanka Domu i przewodnicząca samorządu mieszkańców.
- Szanowni Państwo, przypadł mi zaszczyt, by serdecznie powitać Państwa z okazji 26–lecia tego Domu Pomocy Społecznej w Pile. Patronem naszego Domu jest Jan Paweł II, który przypomina o tym, jakim darem dla człowieka jest drugi człowiek. Niech ta maksyma pozostanie i nam towarzyszy. Jeżeli ludzkie czyny mają być wielkie, to należy zacząć od tych skromnych czynów, a efekt będzie ogromny. Spójrzcie Państwo na wnętrze naszego Domu. 26 lat temu zaczęto go budować, a dzisiaj mamy luksus. Jestem bardzo wzruszona, że przypadł mi ten zaszczyt, by podziękować Państwu za pomoc i życzliwość, dyrekcji, wszystkim pracownikom, którzy tworzyli i tworzą ten Dom, władzom powiatu i miasta, stowarzyszeniom, darczyńcom. To wasza zasługa, że ten Dom jest naszym Domem. Wyrażam wielką wdzięczność i dziękuję w imieniu wszystkich mieszkańców naszego Domu, przytulnego Domu. – wyznała.
Zanim zaczął się rodzinny piknik, odbyła się msza święta, koncelebrowana przez pilskich księży.
Dom Pomocy Społecznej w Pile działa od 1992 roku. Przebywają tu osoby przewlekle, somatycznie chore, które wymagają nie tylko całodobowej opieki, ale również wsparcia, dobrego słowa i życzliwości.
(pp)

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe