W.P.I.P. wybuduje Centrum Handlowe PIŁA

  • 19.06.2018, 16:40 (aktualizacja 20.06.2018, 10:26)
  • Anna Czapla-Furtacz
W.P.I.P. wybuduje Centrum Handlowe PIŁA
Pod koniec maja W.P.I.P. podpisało z Partner Commercial list intencyjny na budowę nieruchomości komercyjnej – Centrum Handlowego PIŁA. Planowany obiekt ma powstać w ścisłym centrum miasta, a wśród zlokalizowanych sklepów ma znajdować się m.in. DECATHLON oraz Media Markt. Budowa obiektu ruszy na początku wakacji.

Po raz pierwszy będziemy realizować inwestycję komercyjną, a w dodatku w samym środku miasta. Tego typu budowy wiążą się z określonymi obostrzeniami i odpowiednim rozplanowaniem prac. Z pewnością będzie to dla naszej firmy nowe doświadczenie – mówi Krzysztof Kruk, kierownik projektu, Dział Zarządzania Projektami W.P.I.P.

Zaprojektowana pod Centrum Handlowe PIŁA hala będzie miała 2.900 m kw. powierzchni. Zakres prac obejmuje wykonanie obiektu w konstrukcji prefabrykowanej i żelbetowo-stalowej wraz z całą infrastrukturę zewnętrzną: parkingi, drogi, zieleń. Docelowo w galerii będą cztery sklepy, w tym DECATHLON oraz Media Markt. W obiekcie zaplanowano miejsce pracy dla 40 osób w systemie dwuzmianowym.

Wartość inwestycji to ponad 15 mln zł. Centrum Handlowe PIŁA realizują pilscy inwestorzy przy współpracy z generalnym wykonawcą – firmą W.P.I.P. ze Swarzędza oraz biurem projektowym Archi-Graf. Zakończenie prac i oddanie galerii do użytku zaplanowano jeszcze przed końcem tego roku.

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jan
jan 28.06.2018, 13:35
A którzy pilscy inwestorzy?
HGW
HGW 22.06.2018, 01:22
Proszę o podanie adresu projektowanej budowli. Może się okazać, że teren jest w gestii roszczeniowców Mosakowskiego.

Pozostałe