Będzie nowy żłobek

  • 20.06.2018, 19:53
  • Anna Czapla-Furtacz
Będzie nowy żłobek
W Pile powstanie od dawna wyczekiwany nowy żłobek. Taką informację prezydent przekazał mediom na początku tygodnia. Nie powiedział jeszcze o lokalizacji, ale wiadomo, że placówka ma być gotowa na przyjęcie około 40 dzieci.

- Drugi publiczny żłobek spowoduje znaczne polepszenie warunków funkcjonowania rodzin, w których oboje rodzice pracują - powiedział włodarz miasta. Placówka miałaby rozpocząć pracę w roku szkolnym 2019/2020.

Utworzone też zostanie nowe przedszkole. Ma być umiejscowione w części parterowej Szkoły Podstawowej nr 5. Jak zapowiada Urząd Miasta, w przyszłości możliwe będzie tworzenie oddziałów przedszkolnych także w innych szkołach podstawowych.

W Pile działa jeden publiczny żłobek oraz 4 niepubliczne i 5 klubików dziecięcych. Razem zapewnia się opiekę dla trzystu dzieci (108 w publicznym żłobku). Według danych miejskich aktualnie oczekujących na miejsce w żłobku publicznym jest 37 dzieci.

(acz)

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe