Ministerialne wsparcie dla klubów sportowych z powiatu pilskiego

  • 25.06.2018, 12:40
  • Anna Czapla-Furtacz
Ministerialne wsparcie dla klubów sportowych z powiatu pilskiego
Dobra wiadomość dotarła z Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej: kilkanaście stowarzyszeń z siedzibą w powiecie pilskim otrzymało dotacje w ramach programu „Klub”. Łączna kwota wsparcia wyniosła – bagatela – 170 tys. złotych!

Podczas powiatowego zakończenia roku szkolnego Eligiusz Komarowski – starosta pilski podziękował za wsparcie przy programie posłom na Sejm RP z Piły: – Jak domniemywam, wsparcie ze strony pilskich posłów sprawiło, że po raz pierwszy reprezentacja stowarzyszeń z powiatu była w tym programie tak liczna. To ogromna pomoc dla nich i jednocześnie wielki powód do radości dla powiatu. Wierzę, że pieniądze, jakie otrzymały stowarzyszenia zarówno z programu ministerialnego, jak i z budżetu powiatu pomogą w wychowaniu kolejnych talentów. Przypomnę, że w tym roku powiat pilski zarezerwował w budżecie na sport dzieci i młodzieży rekordową kwotę 680 tysięcy złotych – powiedział Eligiusz Komarowski.

Rządowy Program „KLUB” to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów sportowych, celem wspierania rozwoju sportowych talentów. Beneficjentami programu są dzieci i młodzież do 18. roku życia. Dofinansowaniem objęte są: zakup sprzętu sportowego, organizacja obozów oraz wynagrodzenie trenerów.

Pierwsza edycja programu ruszyła w 2016 roku. Na jego realizację Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło kwotę 24 mln zł, co pozwoliło wesprzeć 2151 klubów sportowych ze wszystkich województw. W roku 2017 kwota na realizację programu wzrosła do ponad 37 mln zł, z czego skorzystało 3 352 klubów. W roku 2018 na Rządowy Program KLUB przeznaczono aż 40 mln zł.

Beneficjenci III edycji programu „Klub” z powiatu pilskiego:

Klub Sportowy „GWARDIA” Piła – 15 000 zł

Klub Sportowy „SPORTY WALKI” Piła – 15 000 zł

Wyrzyski Ludowy Klub Sportowy „ŁOBZONKA” Wyrzysk – 15 000 zł

Gminny Ludowy Klub Sportowy „STELLA” Białośliwie – 15 000 zł

Klub Karate Tradycyjnego „SHOTO” Piła – 10 000 zł

Uczniowski Klub Sportowy Szkoła Mistrzostwa Sportowego „JOKER” Piła – 10 000 zł

Pilski Ludowy Klub Sportowy „GWDA” Piła – 10 000 zł

Uczniowski Klub Sportowy „ISKRA” Piła – 10 000 zł

Klub Sportowy „BASKET” Piła – 10 000 zł

Strzelecki Klub Sportowy „INTER – CONTINENTAL” Piła – 10 000 zł

Akademia Siatkówki Braci Lach Piła – 10 000 zł

Uczniowski Klub Sportowy „MARIO – PIŁA” – 10 000 zł

Uczniowski Klub Sportowy „FOOTBALL ACADEMY” Piła – 10 000 zł

Uczniowski Klub Sportowy „6” Piła – 10 000 zł

Klub Sportowy LZS „ISKRA” Szydłowo – 10 000 zł

(pp)

 

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe