Targi twórców w Łobżenicy

  • 26.06.2018, 14:38
  • Anna Czapla-Furtacz
Targi twórców w Łobżenicy
Targ Twórców „Razem z nami” to impreza o charakterze integracyjnym, która skupia artystów ludowych, pełno- i niepełnosprawnych – pensjonariuszy domów pomocy społecznej oraz uczestników warsztatów terapii zajęciowej. To także wielka wystawa rękodzieła artystycznego, okraszona występami zespołów działających przy placówkach opiekuńczych i zgłoszonych indywidualnie. Jest to również znakomita okazja do integracji i wymiany doświadczeń środowisk twórczych.

W sobotę, 23 czerwca, odbył się kolejny, już 15. Targ Twórców w Łobżenicy. Na stoiskach w Parku Miejskim można było obejrzeć i zakupić obrazy, rzeźby, makramy, wyroby ze słomy, siana, czy brzozowych gałązek, a także ozdoby wykonane haftem, decoupage i innymi technikami. W tym roku szczególną uwagę przykuły prezentacje łobżenickiego Koła Pszczelarzy, które właśnie w sobotę świętowało swoje 80. urodziny. Z tej okazji kierownictwo Koła otrzymało sztandar, który uroczyście poświęcono w łobżenickim kościele pw. św. Trójcy. Jubilat otrzymał również grawerowany dyplom od władz powiatu pilskiego, reprezentowanych przez Kazimierza Wasiaka, przewodniczącego Rady. Dodajmy, że prezesem Koła Pszczelarzy w Łobżenicy jest Jerzy Jaruzal.

Zgromadzonym przypadły do gustu koncerty wieńczące Targ Twórców. W rolach głównych na scenie pojawili się Krzysztof Koniarek oraz zespół AM. Całość domknęła zabawa taneczna. Organizatorzy nie zapomnieli również o ludowych zwyczajach i odpowiednio zaakcentowali tradycję nocy świętojańskiej. Mieszkańcy przeżyli wspaniały dzień.
Wydarzenie zostało dofinansowane przez Powiat Pilski.

(pp)

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe